banner181

Yoğun kar yağışında buzlanan yolda Çevik Kuvvet aracı kaza yaptı

17 Şubat 2012 Cuma 15:58
Bu haber 1043 kez okundu

Eskişehir’de sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı trafiği olumsuz etkiliyor. Kent içinde ve kente bağlanan çevre yolunda meydana gelen trafik kazaları nedeniyle trafikte kitlenmeler yaşanıyor.     Eskişehir...

Yoğun kar yağışında buzlanan yolda Çevik Kuvvet aracı kaza yaptı
Eskişehir’de sabah saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı trafiği olumsuz etkiliyor. Kent içinde ve kente bağlanan çevre yolunda meydana gelen trafik kazaları nedeniyle trafikte kitlenmeler yaşanıyor.
    Eskişehir Adliye Sarayı önünde meydana gelen kazada, içinde 8 çevik kuvvet polisinin bulunduğu araç kamyonla çartpıştı. Polislerin durumunun iyi olduğu öğrenilirken, çevik kuvvet aracı kullanılamaz hale geldi.
    Şehrin ana caddelerinden olan Çifteler Caddesi, Eskişehir Adliye Binası önünde meydana gelen kazada, içinde 8 Çevik Kuvvet polisinin bulunduğu kamyona çarptı. Önünde bulunan ticari kamyonun buzlanma nedeniyle yolda kayması sonucu arkadan çarpan Çevik Kuvvet aracı, hareket edemez hale geldi. Kaza sonrası araç içerisinde bulunan polis memurları yara almadı. Kaza sonrası 3 kilometrelik araç trafiği oluştu. Bazı sürücülerin kuyruktan kurtulmak için tramvay yoluna girerek tramvay seferlerinin aksamasına neden oldu. Çevrede bulunan vatandaşlar ve polislerin yardımıyla araçlar kaza alanından çekildi, trafik eski seyrine devam etti. Belediyenin ise ana caddelerde tuzlama çalışmalarında yetersiz kalması nedeniyle vatandaşların tepkisine neden oldu.

    SERVİS ARACI İLE TIR ÇARPIŞTI: 17 YARALI
    Sabah saatlerinde, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde meydana gelen kazada ise işçi minibüsü ile TIR’ın çarpışması sonucu 17 kişi yaralandı. Bu sırada yoldaki araçlar, buzlanmanın etkisiyle birbirlerine çarparak durabildi.
    Bir fabrikaya işçi taşıyan 26 S 0778 plakalı otobüs, buzlanan yolda kayarak 26 KA 641 plakalı TIR'la çarpıştı. Bu araçlara da 26 S 0557 ve 26 S 0543 plakalı minibüsler ile 26 DN 202 plakalı otomobil çarptı. Zincirleme kazada, otobüs sürücüsü Mustafa Bağlam araç içerisinde sıkıştı. Yaralılar, Eskişehir’de bulunan hastanelerde tedavi altına alındı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder