banner181

Kayseri'de kar seferberliği

17 Şubat 2012 Cuma 15:45
Bu haber 1232 kez okundu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, dün başlayan ve bugün etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle araç sürücüleri ve yayaların mağdur olmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yollar ve yaya kaldırımları...

Kayseri'de kar seferberliği
Kayseri Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, dün başlayan ve bugün etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle araç sürücüleri ve yayaların mağdur olmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yollar ve yaya kaldırımları kardan temizlenerek buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapılıyor.
    Yağan karın, trafik akışını engellememesi için yoğun çaba harcayan ekipler, ana arter, alt geçit ve kavşakları kardan temizleyerek tuzlama çalışmaları yürütüyor. Bugüne kadar yaklaşık 600 ton tuz kullanan karla mücadele ekipleri, böylece buzlanmaya karşı gerekli önlemleri alıyor.
    Ayrıca yaya kaldırımları da kardan temizlenerek yaya ulaşımının sağlıklı ve güvenli olması sağlanıyor.
5 greyder, 10 traktör kepçe, 35 karla mücadele aracı, 4 lastik tekerlekli yükleyici ve 2 kar kürüme makinesi aracından oluşan 100 kişilik karla mücadele ekibi, dünden bu yana çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
    Karla mücadele çalışmaları özellikle Erciyes ve Hisarcık yolu başta olmak üzere kar yağışının etkili olduğu bölgelerde sürüyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder