banner181

SEDER’den öğrencilere ücretsiz SBS kursu

17 Şubat 2012 Cuma 15:41
Bu haber 1198 kez okundu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Silvan Eğitimciler Derneği (SEDER), maddi durumu düşük olan başarılı öğrencilere ücretsiz dershane imkanı sunuyor. SEDER, Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilen ‘Zambaklar...

SEDER'den öğrencilere ücretsiz SBS kursu
Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Silvan Eğitimciler Derneği (SEDER), maddi durumu düşük olan başarılı öğrencilere ücretsiz dershane imkanı sunuyor. SEDER, Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilen ‘Zambaklar En Issız Yerlerde Açar’ projesi kapsamında açılan etüt merkezinde 180 öğrenciye ücretsiz eğitim veriyor.
    Silvan Eğitimciler Derneği (SEDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akkaya, Silvan’da ilk kez bir sivil toplum kuruluşunun projesinin kabul gördüğünü ifade etti. Akkaya, “Bireylerin tüm yönleriyle sağlıklı olabilmeleri, çocukların çok yönlü gelişimine ve eğitimine önem vermekle olur. Bu projeyle ekonomik durumu iyi olmayan ama çocuklarını okutmak isteyen ailelerin yanında olmayı, bölge çocuklarının eğitim öğretimine katkıda bulunmayı ve projenin adında da anlaşılacağı üzere zambakların açmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz." dedi. Bölgede çok zeki olup eğitim imkanı bulamayan öğrencilerin mutlaka ellerinden tutulması gerektiğini vurgulayan Akaya, 42 köy okulunu ve ilçe merkezindeki tüm okulları gezerek projeyi tanıttıklarını kaydetti.
    6. ve 7. sınıflara ders takviyesi etüt uygulaması, 8. sınıflara ise SBS kursu başlatıldığını anlatan Akaya, “Etüt merkezimize 600’ün üzerinde başvuru oldu, ancak proje kapsamında 180 kişi alabildik. Şu an beş branşta hafta sonu ders, hafta içi etütlerimiz devam ediyor. Ayrıca proje kapsamında yapılacak piknik, gezi, ödüllü yarışma, müzik dinletisi ve seminerlerle öğrencilerin sosyal yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder