banner181
banner210

Almanya'da bilişim hırsızlığının yol açtığı zarar 50 milyar Euro

17 Şubat 2012 Cuma 15:41
Bu haber 2640 kez okundu

Almanya'da bilişim suçlarının her geçen gün arttığı bildirildi. Bild gazetesinin güvenlik birimlerine dayandırarak verdiği habere göre sanal âlemdeki suçlar bir yandan gün geçtikçe daha profesyonel hale gelirken, diğer yandan da daha hedef...

Almanya'da bilişim hırsızlığının yol açtığı zarar 50 milyar Euro
Almanya'da bilişim suçlarının her geçen gün arttığı bildirildi. Bild gazetesinin güvenlik birimlerine dayandırarak verdiği habere göre sanal âlemdeki suçlar bir yandan gün geçtikçe daha profesyonel hale gelirken, diğer yandan da daha hedef odaklı hale dönüşmeye başladı. Bilişim güvenliği uzmanlarının hesaplarına göre kimlik ve veri hırsızlığı neticesinde ortaya çıkan zararın yıllık maliyeti 50 milyar Euro'ya ulaşıyor.

Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) iç politika sözcüsü Gerold Reichenbach konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu suçları engelleyebilmek için Almanya'nın her zamankinden daha fazla sayıda bilişim uzmanına ve alınan tedbirleri arttırmaya ihtiyacı var.” diye konuştu.

Koalisyon hükümetinin büyük ortağı Hıristiyan Demokratlar'ım iç politika sözcüsü Clemens Binninger ise, “Almanya internet suçlarıyla tek başına mücadele edemez. Siber suçlar uluslararası bir sorun. Bu nedenle sorunla daha verimli mücadele edebilmek için Avrupa Birliği genelinde ortak standartların belirlenmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder