banner181

Başkan Dede: Bütçeyi çoktan aştık, şu an sermayeden yiyoruz

17 Şubat 2012 Cuma 15:38
Bu haber 1126 kez okundu

Muş Belediyesi gece gündüz demeden karla mücadeleye devam ediyor. Yapılan çalışmaları sürekli kontrol altında tutan Belediye Başkanı Necmettin Dede, bütçeyi aştıklarını ve sermayeden harcama yaptıklarını söyledi.     Günde...

Başkan Dede: Bütçeyi çoktan aştık, şu an sermayeden yiyoruz
Muş Belediyesi gece gündüz demeden karla mücadeleye devam ediyor. Yapılan çalışmaları sürekli kontrol altında tutan Belediye Başkanı Necmettin Dede, bütçeyi aştıklarını ve sermayeden harcama yaptıklarını söyledi.
    Günde yaklaşık olarak 400 kamyona yakın karın şehir dışına çıkarıldığını belirten Belediye Başkanı Necmettin Dede, meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarısı nedeniyle şehir merkezinde hummalı bir çalışma başlattıklarını ve yeni yağışlar için hazırlıklar yaptıklarını kaydetti. Şehir merkezinin adeta kar yığınları arasında kaldığını ifade eden Başkan Dede, gün boyu başlayan karla mücadele çalışmalarının gece yarısı 02.00’a kadar hiç durmadan devam ettiğini ve 15 adet kamyonu yeniden kiraladıklarını kaydetti. Kar yağışının olduğu günden bugüne kadar büyük harcamalar yaptıklarını açıklayan Başkan Dede, “Bütçeyi çoktan aştık, şu an sermayeden yiyoruz. Bakalım ne olacak. Bizim içinde bulunduğumuz durum adeta bir felakettir.” ifadesini kullandı.
    Belediye tarafından kiralanan kamyon ve kepçelerle birlikte hiç durmadan hizmet vermeye devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Necmettin Dede, şunları dile getirdi: “Gece biliyorsunuz trafik yoğun olmayınca çalışmalara yoğunluk veriyoruz. Bu karları taşımak mecburiyetindeyiz, yarın da kar gelecekmiş gibi, biraz rahatlatalım ki yarın ki kara yer açalım. Ekipteki arkadaşlarımızla birlikte zevkle çalışıyoruz. Ama işte biliyorsunuz ekonomik durum biraz sıkıntılı oluyor. Bu 24 saatlik enerjiyi nerden mi buluyoruz, biraz dinlenmeyeceğiz, ne olacak. Her yıl Ramazanda bir ay oruç tutuyoruz. Bir ay da kış ile oynayalım ne olacak. Başkası spor yapıyor, kışta kar görünce zevkleniyor bizim de zevkimiz böyle taşımak ile oluyor."
    Şehirde sokakların darlığından ve vatandaşların çatıdaki karı sokağa atmasından yakınan Başkan Dede, "Atılan karlar yüzünden sokaklardan arabalar geçemiyor, yaşlılarımız var, hastalarımız var, hastane işlerimiz var, okul işlerimiz var. Hakikaten ben de başkan olarak üzülüyorum, yetişemediğimizden dolayı üzülüyorum. Bugün yine 10 tane kamyon ve 4 tane kepçe kiraladım. Kar dökmek için Karasu Nehri'nde yer kalmadı. Şu an 15 kamyon ile çalışıyorum bugün ise toplam 635 kamyon kar seferi yaptım.” diye sözlerini tamamladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder