banner181
banner210

DİTİB Uyum Kursu öğrencilerinin sertifika sevinci

17 Şubat 2012 Cuma 15:37
Bu haber 4405 kez okundu

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Eğitim ve Kültür Müdürlüğü’nce düzenlenen törenle, Almanca uyum kurslarını başarıyla tamamlayan 17 kursiyere sertifikaları verildi.Sertifikalarını almanın sevincinin yaşadığı törende...

DİTİB Uyum Kursu öğrencilerinin sertifika sevinci
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Eğitim ve Kültür Müdürlüğü’nce düzenlenen törenle, Almanca uyum kurslarını başarıyla tamamlayan 17 kursiyere sertifikaları verildi.

Sertifikalarını almanın sevincinin yaşadığı törende Eğitim ve Kültür Müdürü Işık Uğurlu kurslar hakkında bilgi verdi. Göç Yasasına değinen Uğurlu şunları söyledi: “Yasa gereği, yeterli Almancası olmayanların bu kurslara mutlaka katılmak zorundadır. Resmi kurslar sonunda yapılan sınavlarda, katılımcılara Uyum Kursları Bitirme Sertifikası (DTZ) verilmektedir. Bu sertifikalar göçmenlere iş ararken, oturma izni verilirken, Alman vatandaşlığına müracaat edilirken ve işsizlik yardımı alırken istenmektedir. Burada bugün kursa diğer milletlerden de olmak üzere katılan 17 kursiyerin; 14 kişi B1, diğer üç kişiye ise A2 düzeyinde sertifikası verildi."

Kursiyerleri tek tek tebrik eden DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Ali Dere dilin önemine değindi. Kursları tamamlayarak hem kendi gelecekleri, hem de gelecek nesiller için en iyi yatırımı yaptıkları; bundan sonra da Almancayı geliştirmeyi zevkle sürdürmelerinin önemini ifade eden Prof. Dr. Dere, “Almanca kurslarını önemsiyoruz. Kursları bitirerek DİTİB ile bağınızı koparmayın diğer hizmetlerimizden istifade edin. Burada öğrendiklerinizin üzerine bilgiler takviye ederek, Almancayı geliştirerek ancak o zaman toplumda daha iyi bir yere gelinebilir.” dedi. Konuşmasının ardından Prof. Dr. Dere, kursiyerleri tebrik ederek, sertifikalarını dağıttı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder