banner181

CHP'li Matkap: Baykal, kimi hükümlerle ilgili kaygıları olduğunu söyledi

17 Şubat 2012 Cuma 15:37
Bu haber 6712 kez okundu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, tüzük değişikliği konusunda eski Genel Başkan Deniz Baykal ile Meclis'te bir görüşme yaptıklarını ve Baykal'ın bazı hükümlerle ilgili kaygılarını dile getirdiğini ifade etti. Parti Meclisi...

CHP'li Matkap: Baykal, kimi hükümlerle ilgili kaygıları olduğunu söyledi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, tüzük değişikliği konusunda eski Genel Başkan Deniz Baykal ile Meclis'te bir görüşme yaptıklarını ve Baykal'ın bazı hükümlerle ilgili kaygılarını dile getirdiğini ifade etti.
Parti Meclisi toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Matkap, Baykal ile yapılan görüşmenin hatırlatılması üzerine, "Hazırlanmakta olan tüzük değişikliği ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Başlangıç noktası ile bugün arasında çok önemli değişiklikler oldu. Önceki genel başkanımız 54. ve 84. maddelerdeki kimi hükümlerle ilgili kaygıları olduğunu söyledi. Çok makul karşıladık. Komisyon yeniden değerlendirecek, bu yapılmakta olan hazırlıkların çoğuna mutabık gibi gördük." dedi.
Divan Başkanlığı konusunu görüşmediklerini dile getiren Matkap, görüşmede hiç bir gerilim olmadığını ve Baykal'ın da bu sürece katkıda bulunmak istediğini aktardı. Görüşmeye katılan Genel Başkan Yardımcısı Atila Emek ise Baykal ile çok verimli bir görüşme yaptıklarını belirterek, Baykal'ın önerilerini dinlediklerini kaydetti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder