banner181

'Tuna Boyu' oyunu ağlattı

17 Şubat 2012 Cuma 15:36
Bu haber 33872 kez okundu

Giresun Memur İşçi ve Köylü Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (GİMDER)'nin organizasyonu ile izleyici ile buluşan 'Tuna Boyu' isimli tiyatro, yoğun ilgi gördü. Oyunu izleyenler gözyaşlarına hâkim olamadı.    İstanbul...

'Tuna Boyu' oyunu ağlattı
Giresun Memur İşçi ve Köylü Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (GİMDER)'nin organizasyonu ile izleyici ile buluşan 'Tuna Boyu' isimli tiyatro, yoğun ilgi gördü. Oyunu izleyenler gözyaşlarına hâkim olamadı.
    İstanbul Fırat Kültür Merkezi (FKM) sanatçıları tarafından Özel İdare Kültür Sitesi'nde sahnelenen 'Tuna Boyu' adlı oyun, izleyicilerin beğenisini topladı. Giresunluların büyük ilgi gösterdiği oyun, izleyenleri hem güldürdü hem duygulandırdı.
    FKM Tiyatrosu’nun sahnelediği oyun, yurt dışında görev yapan bir öğretmenin hayatından kesitler sunuyor. Oyunda,1992 yılında Anadolu’dan Romanya’ya eğitim ve Türk Kültürünün kanayan yaralarını sarmak için giden gencin yaşadıkları anlatılıyor.
    GİMDER Başkanı Fikret Öztürk, tiyatronun ardından yaptığı açıklamada, kendi oğlunun da yurt dışında görev yaptığını ve nişanlı olduğunu belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder