banner181

Pakistan’da saldırı: 26 ölü, 37 yaralı

17 Şubat 2012 Cuma 15:29
Bu haber 3588 kez okundu

Pakistan’ın kuzeybatısındaki aşiret bölgesinde bir pazar yerinde düzenlenen bombalı intihar saldırısı sonucu 26 kişinin öldüğü bildirildi. Büyük hasarın meydana geldiği patlama sonucu 37 kişinin de yaralandığı belirtildi. Pakistan’ın...

Pakistan'da saldırı: 26 ölü, 37 yaralı
Pakistan’ın kuzeybatısındaki aşiret bölgesinde bir pazar yerinde düzenlenen bombalı intihar saldırısı sonucu 26 kişinin öldüğü bildirildi. Büyük hasarın meydana geldiği patlama sonucu 37 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Pakistan’ın Kurram aşiret bölgesinin başkenti Paraçinar şehrindeki bir pazar yerinden bugün bombalı intihar saldırısı düzenlendi. Patlama sonucu 26 kişi ölürken, 37 kişi de yaralandı. Yetkililer yaralılardan bir kaçının durumunun ağır olduğunu aktardı. Saldırıyı Tehrik-e-Taliban Pakistan (TTP) örgütü üstlendi.

Pakistan Talibanı olarak bilinen ve 2007 yılında kurulan TTP, Pakistan’da aşiret bölgesinde faaliyet gösteren çeşitli militan gruplarının şemsiye örgütüdür. Örgütün Afgan Talibanı ve El Kaide ile bağlantısı bulunuyor. ABD, TTP’yi terörist örgüt olarak kabul ederken, Pakistan’da ise birçok saldırıdan sorumlu tutuluyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder