banner181

AGİT, Zaman gazetesi bürolarına yönelik saldırıları kınadı

17 Şubat 2012 Cuma 15:22
Bu haber 3108 kez okundu

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT)Basın Özgürlüğü Temsilcisi Dunja Mijatović, Zaman gazetesinin Köln ve Paris bürolarına yönelik saldırıları kınadı. Mijatović, saldırıların etraflıca soruşturulması çağrısı yaptı.Konuyla...

AGİT, Zaman gazetesi bürolarına yönelik saldırıları kınadı
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT)Basın Özgürlüğü Temsilcisi Dunja Mijatović, Zaman gazetesinin Köln ve Paris bürolarına yönelik saldırıları kınadı. Mijatović, saldırıların etraflıca soruşturulması çağrısı yaptı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Mijatović, “Zaman bürolarına saldırı burada çalışanlara korku salmamış, haberleri sebebiyle gazetecilerin susturulmak istenmesiyle basın özgürlüğünü de zedelemiştir.” ifadelerini kullandı.

Dün terör örgütü PKK’nın destekçileri olduğu iddia edilen maskeli bir grup Zaman’ın Paris bürosuna girmiş; camları kırıp, araç-gereçlere zarar veren grup, çalışanları tehdit etmişti. Dün ayrıca gazetenin Köln’deki bürosuna da Molotof kokteyli atılmıştı.

Saldırıların kabul edilemez olduğunu vurgulayan AGİT temsilcisi, olayda yaralanan olmaması ve Fransa ve Alman yetkililerin soruşturma başlatmasından teselli bulduğunu belirtti. Mijatović, “Umarım, saldırganlar en yakın zamanda adalet önüne çıkarılır.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder