banner181

Eğitim gönüllüsü Köse Mahmut toprağa verildi

17 Şubat 2012 Cuma 15:20
Bu haber 679 kez okundu

İzmir'de yaptığı eğitim faaliyetleri ve hayırlarla tanınan Mahmut Sarıoğlu toprağa verildi. Solunum yetmezliğinden dolayı tedavi gördüğü hastanede vefat eden 79 yaşındaki Sarıoğlu için Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi...

Eğitim gönüllüsü Köse Mahmut toprağa verildi
İzmir'de yaptığı eğitim faaliyetleri ve hayırlarla tanınan Mahmut Sarıoğlu toprağa verildi. Solunum yetmezliğinden dolayı tedavi gördüğü hastanede vefat eden 79 yaşındaki Sarıoğlu için Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde, cuma namazından sonra cenaze merasimi düzenlendi. "Köse" lakaplı Sarıoğlu’nun cenaze namazını, ilahiyatçı yazar Vehbi Yıldız kıldırdı. Çok sayıda seveninin katıldığı namazdan sonra Sarıoğlu, Buca ilçesi Kaynaklar’daki Gökdere Mezarlığı'na defnedildi.
Cenaze töreninde konuşan Yıldız, Fethullah Gülen Hocaefendi’nin 1965 yılından itibaren Kestanepazarı'nda arkadaşlığını yapan Mahmut Sarıoğlu'nun, örnek bir hayatı olduğunu söyledi. Zeki Sakman ise, "40 yıllık arkadaşımdı. Güzel bir insandı. Hayatı boyunca hep eğitim ve hayır hizmetlerinde koştu. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin Köse’siydi.” dedi. Muzzaffer Karaarslan da Sarıoğlu’nu talebelik yıllarında tanıdığını, arkadaşlarıyla o günlerde evine gidip yemeğini yediklerini, kendilerine sahip çıktığını anlattı. Oğlu Kazım Sarıoğlu ise şunları söyledi: "Sevenleri yalnız bırakmadı. Kendini hayır ve eğitim işlerine adamıştı. Son nefesine kadar da hayatı eğitim ve hayır işlerinde geçti. Fethullah Gülen Hocaefendi'nin yanından, İzmir’den gidinceye kadar hiç ayrılmadı. En son 2006 yılında ABD'de ziyaretine gitmiş, 15 gün yanında kalmıştı."
Antalya'ın Akseki ilçesine bağlı Cimi köyünde 12 Nisan 1933’te doğan Mahmut Sarıoğlu, 1955 yılında İzmir’e yerleşti. Esnaflık yapan ve eşi Münevver Sarıoğlu'nu dört yıl önce kaybeden Sarıoğlu, iki çocuk babasıydı. Eşini 24 Şubat 2008’de, eğitim gönüllüsü Ahmet Talu ile aynı gün toprağa veren Sarıoğlu, Özel Şifa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, yoğun bakımda 70 gündür tedavi görüyordu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder