banner181

Yoğun kar yağışı Bursa da 88 köy yolunu kapattı

17 Şubat 2012 Cuma 15:12
Bu haber 1236 kez okundu

Akşam saatleri başlayan yoğun kar yağışı Bursa da 88 köyün yolunun kapanmasına neden oldu. Ekipler, aralıksız çalışarak yol açma çalışmalarını sürdürüyor.    İl Özel İdaresi Tarım ve Köyişleri Daire Başkanı...

Yoğun kar yağışı Bursa da 88 köy yolunu kapattı
Akşam saatleri başlayan yoğun kar yağışı Bursa da 88 köyün yolunun kapanmasına neden oldu. Ekipler, aralıksız çalışarak yol açma çalışmalarını sürdürüyor.
    İl Özel İdaresi Tarım ve Köyişleri Daire Başkanı İsmail Aksoy, çalışmalar hakkında bugün saat 09.00 itibarıyla 88 köy yolunun kapalı olduğunun tespit edildiğini ifade etti.
    Aksoy, “Kapanan köy yollarımız genelde İnegöl ve İznik ilçelerinden, şu an için kar yağışı yüksek kesimlerde yoğun olarak devam etmektedir. İdaremizin, 19 greyder ve 4 kar bıçaklı kamyonumuz, 60 personelimiz ve toplamda 9 şantiyemiz çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir. Öncelikle cenazesi ve hastası olan köy yollarımızı açmak için çalışmalarımız sürdürülmektedir, şu an için İnegöl ilçesi Fevziye Köyü'nde bir cenazemiz bulunmaktadır ve ekiplerimiz bu köyümüzün yolunu açmak çalışmaktalar.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder