banner181

Yeraltı su kaynakları devreye sokuluyor

17 Şubat 2012 Cuma 15:10
Bu haber 1288 kez okundu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, su kaynaklarının verimli kullanılması için projeler geliştirmeye devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, içme suyu kaynaklarının yeşil alanların sulanması ile içilebilir nitelikteki su kaynaklarının...

Yeraltı su kaynakları devreye sokuluyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, su kaynaklarının verimli kullanılması için projeler geliştirmeye devam ediyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, içme suyu kaynaklarının yeşil alanların sulanması ile içilebilir nitelikteki su kaynaklarının heba olmasının önüne geçmek için yeraltı su kaynaklarını devreye sokuyor.
Fen İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, hizmet sınırları içerisinde günlük yaklaşık 2,5 milyon metrekare çim alanın bakım ve temizliğini yürütüldüğü, bu alanların halen 800 bin metre karesinin şebeke suyu ile sulandığı ifade edildi. Yeraltı sularının sulamada kullanılmasını içeren proje sayesinde 800 bin metre kare alanın yıllık 5 milyon TL'ye yakın sulama maliyetinin ortadan kaldırılması ve içilebilir nitelikli su ile çim sulanmasının da önüne geçilmesinin hedeflendiği belirtildi.
    Açıklamada ayrıca ‘Kavaklık spor alanı, Hayri Tütüncüler Parkı 2. Bölge, Esentepe, Çamlık piknik ve spor alanı, Gazikent Mehmet Annaç Parkı ve mezarlık karşısındaki yeşil alanlarda başlayan sulama projesi ihalesinin toplam maliyeti 1,9 milyon TL olarak gerçekleşti. Yer altı suyu sulanması çalışmalarının yüzde 80’i tamamlandı. Kalan kısımlar için projelendirme çalışmaları devam ediyor." ifadelerine yer verildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder