banner181
banner210

Kış aylarında Uzakdoğulu bereketi

17 Şubat 2012 Cuma 15:03
Bu haber 739 kez okundu

Türkiye’nin en önemli kültür, doğa ve manzara turizmi beldelerinden Kapadokya’nın merkezi kabul edilen Nevşehir’e Uzakdoğulu turistlerin büyük ilgi gösterdiği bildiriliyor. Peribacalarının üzerini gelinlik gibi örten kar tabakası Uzakdoğulu...

Kış aylarında Uzakdoğulu bereketi
Türkiye’nin en önemli kültür, doğa ve manzara turizmi beldelerinden Kapadokya’nın merkezi kabul edilen Nevşehir’e Uzakdoğulu turistlerin büyük ilgi gösterdiği bildiriliyor. Peribacalarının üzerini gelinlik gibi örten kar tabakası Uzakdoğulu turistlerin ilgisini çekiyor. Beyaza bürünen bölgede peribacalarını ziyaret eden turistler bol bol fotoğraf ve kamera görüntüleri çekmeyi de ihmal etmiyor.
Kaya oyma kiliseleri yer altı şehirleri, peribacaları ve doğal güzelliği ile ünlü Kapadokya bölgesini tarihe, kültüre büyük önem verdikleri bilinen Uzakdoğulu turistler dolduruyor. Karla kaplanan peribacaları, özellikle Göreme Milli Parkı ve Açık Hava Müzesi ile Uçhisar Kalesi ve çevresinde bir birinden güzel görüntüler oluşturuyor.
Kış aylarında bölgede daha çok gruplar halinde gezen Japon ve Koreli turistlerin yoğunluğu dikkatleri çekiyor.
Ürgüp, Derinkuyu yeraltı şehri, Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi, Zelve Harabeleri, Mantar tepesini gezerken bölgeye hayran kalan Uzakdoğulu turistiler, ayrılmak istemiyor.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder