banner181

Bank Asya gayrimenkullerini e-ihale yöntemiyle satışa çıkardı

17 Şubat 2012 Cuma 15:01
Bu haber 2192 kez okundu

Katılım bankaları arasında bir ilke imza atan Bank Asya, aralarında konut, işyeri, fabrika ve arsaların da bulunduğu gayrimenkullerin satışını internet sitesi üzerinden yapmaya başladı.     Bank Asya, Türkiye genelindeki...

Bank Asya gayrimenkullerini e-ihale yöntemiyle satışa çıkardı
Katılım bankaları arasında bir ilke imza atan Bank Asya, aralarında konut, işyeri, fabrika ve arsaların da bulunduğu gayrimenkullerin satışını internet sitesi üzerinden yapmaya başladı.
    Bank Asya, Türkiye genelindeki 43 ilde gerçekleştirdiği gayrimenkul satışlarında yeni bir uygulamaya geçti. Aralarında konut, işyeri, fabrika ve arsaların da bulunduğu gayrimenkulleri e-ihale yöntemi ile internet üzerinden satışa çıkaracak olan katılım bankası, 21 Şubat 2012 tarihine kadar talepleri toplayacak. Katılımın herkese açık olduğu ihale, bankasya.com.tr sayfasında yer alan satılık gayrimenkuller linkinden veya http://bankasya.intengo.com adresinden gerçekleştirilebilecek. Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde bulunan gayrimenkuller, Bank Asya’nın internet sitesi üzerinden alınan teklifler doğrultusunda en yüksek teklifi veren kişilere satılacak.
    Bankaların zorunlu olarak edindikleri gayrimenkullerin satışında mevzuatın izin verdiği ölçüde açık teklif toplama, pazarlık, açık artırma, müzayede, kapalı teklif isteme gibi farklı yöntemleri denediklerini belirten Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Beyaz, daha fazla kişiye kısa süre içerisinde ulaşma, daha şeffaf olma ve tüm alıcılara eşit hak tanımak için bu yöntemi uygulamaya aldıklarını belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder