banner181
banner210

Bingöl’ün 40 yıllık altyapı sorununu çözecek imzalar atıldı

17 Şubat 2012 Cuma 14:51
Bu haber 602 kez okundu

Bingöl’ün kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebekelerinin ihale sözleşmeleri törenle imzalandı. Belediye Başkanı Serdar Atalay, “Ben 42 yaşındayım. Benimle neredeyse yaşıt olan bir sorunun çözümü noktasında tarihi bir gün yaşıyoruz.”...

Bingöl'ün 40 yıllık altyapı sorununu çözecek imzalar atıldı
Bingöl’ün kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebekelerinin ihale sözleşmeleri törenle imzalandı. Belediye Başkanı Serdar Atalay, “Ben 42 yaşındayım. Benimle neredeyse yaşıt olan bir sorunun çözümü noktasında tarihi bir gün yaşıyoruz.” dedi.
Bingöl şehir geneli, organize sanayi ve metan-mirzan bölgesini kapsayan İçmesuyu Şebekesi ve İsale Hattı Projesi ile Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesi’nin ihale sözleşmeleri için imza töreni düzenlendi. Belediyenin çok amaçlı salonunda gerçekleşen törene Başkan Serdar Atalay, AK Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay, İller Bankası Elazığ 12. Bölge Müdürü Selahattin Özsoy, yüklenici firma yetkilileri, belde belediye başkanları, il ve belediye encümenleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Atalay, tarihi bir gün yaşadıklarını belirtti. Kentin altyapı sorununu çözecek imzaların atılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Atalay, “İlk kanalizasyon hattımız 1972 yılında yapılmış. Yağmur suyu hattımız tarih boyunca hiç yapılmamış. Organize Sanayi Bölgesi isale hattı ilk kez yapılacak. Kanalizasyonumuz tümüyle yenilenecek. İçme suyu şebekemiz, depolarımız ve yağmursuyu şebekemiz toplamda ilavelerle birlikte muhtemelen 600 kilometrelik hattın sözleşme imza töreni için bir araya gelmiş bulunuyoruz.” diye konuştu.
    Projenin toplam maliyetinin 87 milyon 500 bin TL olduğunu anlatan Atalay, bu projede Başbakan Tayyip Erdoğan, Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz ve milletvekilleri başta olmak üzere birçok kesimin katkısı olduğunu kaydetti. Atalay, “Bingöl Belediyesi’nin 2 yıllık gelirinden daha fazla bir para. Böylesine devasa bir projeyi hayata geçirmemizi nasip ettiği için öncelikle Cenab-ı Hakk’a şükrediyoruz.” ifadesini kullandı.
Bingöl Belediyesi’nin rekabete dayalı şeffaf, açık ve herkesin katılabileceği ihaleleri başarıyla tamamladığını söyleyen Başkan Atalay, projenin 2013 yılının sonu itibariyle biteceğini vurguladı.
Toplantıda söz alan İller Bankası Elazığ 12. Bölge Müdürü Selahattin Özsoy da “Bingöl için büyük bir önem arz eden Kürüksuyu projesinin ardından şehirleşmenin en önemli ayağı olan içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon projelerine başladık. Çok kısa bir sürede projeleri tamamlandı. İhaleleri yapıldı ve sonuçlandı. Bugün de sözleşmeleri imzalanıyor. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Bingöl’ün kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu şebekelerinin imza törenine geçildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder