banner181
banner210

176 kişilik Umre kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı

17 Şubat 2012 Cuma 14:50
Bu haber 441 kez okundu

Aksaraylı vatandaşların kutsal topraklara ziyaretleri devam ediyor. 176 kişilik Umre kafilesi, Müftülük önünde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi. Törene Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Müftü Yardımcısı...

176 kişilik Umre kafilesi dualarla kutsal topraklara uğurlandı
Aksaraylı vatandaşların kutsal topraklara ziyaretleri devam ediyor. 176 kişilik Umre kafilesi, Müftülük önünde düzenlenen uğurlama töreni ile kutsal topraklara yolcu edildi. Törene Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Müftü Yardımcısı Abdullah Sağlam, Süleyman Koyuncu, umreye gidecek vatandaşlar ve yakınları katıldı. 176 kişilik umre kafilesi yapılan dualarla uğurlandı. Konuşma yapan Belediye Başkanı Nevzat Palta, mukaddes topraklara giden vatandaşlardan milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa dualarını esirgememelerini isteyerek şunları söyledi. "Tabi ki yıllarca Hacca giden hacı adayı kardeşlerimizi yolcu ettik ama şimdi çok şeyler değişiyor Bugün 176 kardeşimizi inşallah hep beraber dualarla uğurlayacağız. Benim temennim bu kardeşlerimizin kazasız belasız güzel bir yolculuk etmesi ve sonuçta o mübarek topraklara Allahın resulünün ve Allahın evinin bulunduğu Mekke-i Mükerreme’ye inşallah sağlık, sıhhat içinde ulaşırlar. Bu arada temennimiz odur ki umreye gidip de hacca gitmeyen kardeşlerimize Cenab-ı Allah inşallah haccıda nasip eder." dedi.
Başkan Patla konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi: "Bu yolculuk umrede olsa sonuçta bir nasip meselesidir. Oraya gittiğiniz zaman zamanınızı inşallah bol bol ibadetlerle, namazla ve tavafla geçirirsiniz. İnşallah bol bol dua edin. Bizler için, yakınlarınız için, kardeşlerimiz için, ülkemiz için, Milletimizin birliği berberliği, kardeşliği için dua edin. Tüm dünya Müslümanları için dua edin. Müslümanların birliğe, beraberliğe, barışa ihtiyacı var. O mekânlar duaların kabul edildiği mekânlar. O mübarek topraklara Allah’ın resulüne selam götürün inşallah sağlık sıhhat içinde de bizlere oradan selam getirin Hakkınızı helal edin hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder