banner181

Tarihi Erkek Lisesi restore edilece

17 Şubat 2012 Cuma 14:49
Bu haber 1203 kez okundu

Bursa'da 19. yüzyıldan bugüne ulaşan ve eğitim hayatına devam Bursa Anadolu Erkek Lisesi, restarosyandan geçirilerek müze ve konferans salonları ile zenginleştirilecek.     Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1883...

Tarihi Erkek Lisesi restore edilece
Bursa'da 19. yüzyıldan bugüne ulaşan ve eğitim hayatına devam Bursa Anadolu Erkek Lisesi, restarosyandan geçirilerek müze ve konferans salonları ile zenginleştirilecek.
    Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 1883 yılında Bursa Mekteb-i Sultanisi adıyla eğitim hayatına başlayan Bursa Anadolu Erkek Lisesi’ni ziyaret etti. Okul Müdürü Muammer Tezcan ile bir araya gelen Dündar, okulun Bursa için büyük bir değer olduğunu söyledi.
    Dündar, 19. yüzyıldan günümüze ulaşan ve hala eğitim öğretim hayatına devam eden okulun tarihi binasının restorasyonu için yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini kaydetti.
    Osmangazi Belediyesi olarak tarihi yapıların restorasyonu için İl Özel İdaresi’ne 12 milyon TL kaynak aktardıklarının altını çizen Dündar, İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir’i de arayarak projenin durumu hakkında bilgi aldı.

    ATATÜRK’ÜN ZİYARET ETTİĞİ SINIF
    Atatürk’ün Fransızca öğretmeni olan Nevres Bey'i ziyaret ettiği sınıfa da uğrayan Dündar, öğrencilerle sohbet etti. Gençlere Atatürk’ün öğretmeniyle buluştuğu sınıfta eğitim görmelerinden dolayı şanslı olduklarını hatırlatan Dündar, "Türkiye’nin en iyi okullarından biri olan Erkek Lisesi’nin değerini hem öğrencilerimiz hem de bizler bilmeliyiz." dedi.
    Bu arada, tarihi okuldaki restorasyonun 18 derslikli ek binanın yapılmasının ardından başlatılacağı, restorasyon sonunda ise tarihi binanın müze ve konferans salonları ile işlevsel hale getirileceği belirtildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder