banner181

Vodafone’dan gençlere günde 1 liraya tablet bilgisayar

17 Şubat 2012 Cuma 14:49
Bu haber 637 kez okundu

Daha önce ilk operatör markalı akıllı telefonu kullanıcılar ile buluşturan Vodafone Türkiye, şimdi de ilk operatör markalı tableti Türkiye’de de pazara sunuyor. 26 yaş altındaki gençler, günde 1 TL ödeyerek, 3G’li Vodafone Smart Tab...

Vodafone'dan gençlere günde 1 liraya tablet bilgisayar
Daha önce ilk operatör markalı akıllı telefonu kullanıcılar ile buluşturan Vodafone Türkiye, şimdi de ilk operatör markalı tableti Türkiye’de de pazara sunuyor. 26 yaş altındaki gençler, günde 1 TL ödeyerek, 3G’li Vodafone Smart Tab 10’a sahip olabilecek. 'Tablet'in satışı bugünden itibaren başlıyor. Vodafone Smart Tab 10, mart ayından itibaren diğer Vodafone abonelerine ayda 49 TL'den satılacak.
    Vodafone Smart Tab 10’un tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, “Bugün dünyanın yüzde 77’sini birbirine bağlamayı başaran mobil sektörün hacmi, dünya GSMH’nın yüzde 2’sine karşılık gelen 1,3 trilyon dolara ulaşmıştır. Geniş bant internette hane penetrasyonunda yüzde 10’luk bir artış GSYİH’da yüzde 1,4’lük bir büyümeyi beraberinde getirmektedir. İnternetin yaygınlaşması, her an, her yerden, her koşulda erişime açık olması, aradaki uçurumun kapanması açısından son derece kritiktir. Yaygın erişilebilirlik, interneti demokratikleştirecek, bu da fırsat eşitliğini beraberinde getirecektir.” dedi.
    Küresel data trafiğinde 5 yılda 18 kat artış beklendiğini, geniş bant mobil internetin rolünün gerçek anlamda bu noktada başlayacağını aktaran Timuray, şunları söyledi:
    “Teknolojinin gelişmesi ve daha kullanıcı dostu hale gelmesiyle birlikte, bireylerin internet bağlantısı tercihi de mobile yönelmektedir. Türkiye gibi dijital uçurumu kapatma yolunda hızla adım atan ülkelerin şansı bu noktada belirginleşmektedir. En yeni teknolojilere uyum sağlama becerisi yüksek genç nüfusuyla Türkiye, 3G’de liderliği kısa sürede eline almayı başarmıştır. Mobil internette 3G abonelik oranı AB ortalamasında yüzde 30,1 iken, Türkiye’de bu oran yüzde 44’e ulaşmıştır. Ülkemiz ile AB arasında bir karşılaştırma yapmak gerekirse, AB nüfusunun yüzde 70’i düzenli internet kullanırken, bu oranın Türkiye için halen yüzde 36 düzeyinde kaldığı görülmektedir. 3G’deki bu hızlı gelişmeye karşılık, nüfusumuzun sadece yüzde 13’ü akıllı mobil telefonlardan yararlanabiliyor. Ülkemizde mobil internetin en büyük yatırımcılardan biri olarak interneti yaygınlaştırmak adına dev bir hamle yapıyor ve yeni bir dönemi sizlerle paylaşmaktan büyük bir gurur ve heyecan duyuyoruz. Vodafone uzmanlığıyla üretilmiş, en ileri teknolojik özelliklere sahip Smart Tab 10’u Türkiye’de tüketicilerle buluşturuyor ve yeni bir döneme imza atıyoruz. Ülkemizin mobil iletişim altyapısına ve sosyal sorumluluk alanlarına yatırımlarımızla toplumumuza değer yaratma azmiyle çalışmaya devam edeceğiz.”
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder