banner181
banner210

Vali Hacımüftüoğlu, tablet bilgisayarlar hakkında öğrencilerden bilgi aldı

17 Şubat 2012 Cuma 14:46
Bu haber 430 kez okundu

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Fatih Projesi'nin uygulandığı pilot okullarda denetim yaparak tablet bilgisayarlar hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Hacımüftüoğlu, bilgisayarı taşımanın anlam ifade etmediğini, önemli olanın bilgisayarın...

Vali Hacımüftüoğlu, tablet bilgisayarlar hakkında öğrencilerden bilgi aldı
Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Fatih Projesi'nin uygulandığı pilot okullarda denetim yaparak tablet bilgisayarlar hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Hacımüftüoğlu, bilgisayarı taşımanın anlam ifade etmediğini, önemli olanın bilgisayarın hakkını vererek, kıymetini bilmek olduğunu söyledi.
    Vali Hacımüftüoğlu, beraberinde Milli Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım ile birlikte Fatih Projesi kapsamında pilot okul seçilen Rize TOBB Fen Lisesi'ni ziyaret etti.
    Hacımüftüoğlu, 9-A sınıfında derse girerek, proje kapsamında öğrencilere dağıtılan tablet bilgisayar ve sınıfta kullanılan akıllı tahtalar hakkında bilgi aldı. Hacımüftüoğlu, öğrencilere tablet bilgisayarın eksiklikleri olup olmadığı yönünde sorular yöneltti. Bir öğrenci tablet bilgisayar ile akıllı tahtalar arasında bağlantı olmasını isterken, bir diğer öğrenci bazı yardımcı derslerinin henüz tablet bilgisayarlara yüklenmediğini dile getirdi.
    Hacımüftüoğlu, pilot uygulama ile eksikliklerinin görüldüğünü belirterek, ''Fatih Projesi öğrenci ve öğretmenlerimizin tespit ettiği eksikliklerle gelişecek. Program kendini yenileyerek mükemmele doğru yol alacak. Türkiye'de pilot olarak seçilen 52 okulun 3 tanesi Rize'de. Öğrenciler bu programa katı sağlayacak.'' dedi.
    Öğrencilerin teklifleri ve öğretmenlerin katkılarının önemli olduğunu ifade eden Hacımüftüoğlu, "Yazılım çok hızlı kendini yenileyebilen bir sistem. Çokta pahalıya mal olmuyor. Önemli olan öğrencilerin gayreti. Fatih Projesi öğrenci varsa, gayretliyse anlam ifade eder. Bilgisayarı taşımak bir anlam ifade etmez. Önemli olan onun hakkını vermek, kıymetini bilmek. Bunun için öğrencilerimizin gayreti başarıyı artıracaktır.'' diye konuştu.
    Daha sonra beraberindekilerle birlikte, Sosyal Bilimler Lisesi'ni ziyaret ederek, matematik dersine katılan Hacımüftüoğlu, burada öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu. Hacımüftüoğlu, ''Bu sıralarda oturmak çok pahalı. 75 milyon insan sizin geleceğiniz ve ülkenin geleceği için harcama yapıyor. Geri dönüp kimseye sitem etmiyor. Bu imkanları sağlayan büyük millet. Oluşturduğu kaynakla 21. yüzyılın acımasız rekabetinde ayakta durmanızı hedefliyor. 21. yüzyılda bütün zorluklara hazır olmalıyız. Fatih Projesi'nin de ana hedefi budur.'' diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder