banner181

Misafir öğrenciler Uluslararası Öğrenci Buluşması programında biraraya gelecek

17 Şubat 2012 Cuma 14:42
Bu haber 1634 kez okundu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye'deki misafir öğrencileri 'Uluslararası Öğrenci Buluşması' programında bir araya getiriyor.     Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın ev sahipliğinde...

Misafir öğrenciler Uluslararası Öğrenci Buluşması programında biraraya gelecek
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye'deki misafir öğrencileri 'Uluslararası Öğrenci Buluşması' programında bir araya getiriyor.
    Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek programda, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, YÖK, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu temsilcileri, öğrencilere yönelik bilgilendirici sunumlar yapacak.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yarın, Türkiye Cumhuriyeti Burslusu olarak Türkçe öğrenim merkezlerinde dil eğitimi gören ve doğrudan yüksek öğrenimlerine başlayan yabancı uyruklu öğrencileri bir araya getirecek 'Uluslararası Öğrenci Buluşması' programı yapılacak. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan programa yaklaşık bin öğrencinin katılması bekleniyor.
    Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in de katılacağı programda, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, YÖK, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu temsilcileri, öğrencilere yönelik bilgilendirici sunumlar gerçekleştirecek. Programda, misafir öğrenciler ülkelerine ait dans ve müzik gösterileri de sergileyecek.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder