banner181

Kar kaç gün daha sürecek?

17 Şubat 2012 Cuma 17:47
Bu haber 1901 kez okundu

Meteorolojiden herkesin duymayı beklediği haber geldi. Yeni haftada güneş yüzünü gösterecek, sıcaklıklar artacak.

Kar kaç gün daha sürecek?
Hafta sonu da kar yağacak ama hafta başında güneşli günler bizi bekliyor. Gece saatlerinden itibaren tipi şeklinde yağan kar, Cumartesi gecesine kadar etkili olacak.
Konuya ilişkin bilgi veren Hava Tahminleri Uzmanı İlker Koç, “Bu gece ve Cumartesi akşam saatlerine kadar yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağış bekliyoruz. Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa çevrelerinde etkili olmasını bekliyoruz. Pazar günü yağışlar yurdun doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra yurdu terk ediyor. Pazar günü az bulutlu ve açık bir hava hakim” diye konuştu.

Yağışlı hava hafta sonu yurt genelinde etkili olduktan sonra yurdu terk ediyor. Hafta başından itibaren yağışsız bir periyoda giriyoruz hafta ortasına kadar. Pazar günü kar yağışı gidiyor ancak bu kez soğuklara dikkat. Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında olacak.

Hava Tahminleri Uzmanı Koç, “Yerde kar örtüsünün olması ve havanın açması ile birlikte Pazar günü yurdun iç kesimlerinde hafta başı ise doğu kesimlerinde aşırı soğuklar var” dedi.

Kuvvetli rüzgar ile gelen tipi, trafikte görüş mesafesinin düşürebilir.
Yeni Haftada Isınacağız
Yeni haftada güneş yüzünü gösterecek, sıcaklıklar artacak.

Hava Tahminleri Uzmanı Koç, “Hafta başından itibaren yurt genelinde az bulutlu ve açık bir havanın olmasını bekliyoruz. Hava sıcaklığı yağışın gitmesi ile birlikte yurdun batı kesimlerinden başlayarak tüm yurtta artış gösterecek” şeklinde konuştu.


trt haber
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder