banner181

Gül ve Erdoğan, Berdimuhamedov’u kutladı

16 Şubat 2012 Perşembe 13:22
Bu haber 1581 kez okundu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’u tekrar devlet başkanlığına seçilmesi dolaysıyla tebrik etti. Cumhurbaşkanı Gül, gönderdiği tebrik mesajında, “Seçim...

Gül ve Erdoğan, Berdimuhamedov'u kutladı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’u tekrar devlet başkanlığına seçilmesi dolaysıyla tebrik etti.
Cumhurbaşkanı Gül, gönderdiği tebrik mesajında, “Seçim sonuçları ile Türkmen halkı size olan güveni ve teveccühünü bir kez daha teyit etmiştir. Gerçekleştirmekte olduğunuz büyük kalkınma hamlesiyle ispat olunan Türkmen halkının refah ve mutluluğunu pekiştirmeye yönelik kararlılığınız, her türlü takdire şayandır. Bu doğrultudaki başarılarınız, biz Türkiye’deki kardeşlerinizin de göğsünü kabartmaktadır. Aynı milletin iki ayrı devleti olan Türkiye ile Türkmenistan arasındaki müstesna ilişkilerin, dirayetli liderliğinizde bundan sonra da her alanda gelişmeye devam edeceğine olan inancım tamdır." dedi.
Abdullah Gül mesajında, Berdimuhamedov’un yeniden seçilmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye’ye yapacak olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Berdimuhamedov’u kutlama mesajı gönderen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, seçimlerin barış ve sükunet içinde düzenlendiğini vurguladı. Erdoğan ,” Seçim sonuçları başarı ve dirayetli liderliğinizde gerçekleştirmekte olduğunuz büyük kalkınma hamlesinin kardeş Türkmen halkı tarafından desteklendiğinin göstergesidir” . dedi. Erdoğan da Berdimuhamedov’un ilk resmi yurtdışı ziyaretini Türkiye’ye gerçekleştirecek olmasının kendilerini ziyadesiyle gururlandırdığını belirtti.
Berdimuhamedov, 12 Şubat yapılan seçimimde yüzde 97,14 oy oranıyla yeniden devlet başkanlığına seçilmişti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder