banner181

Apartman girişlerinde kadınları gasp eden zanlı yakalandı

14 Şubat 2012 Salı 13:40
Bu haber 1494 kez okundu

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, takip ettiği kadınları apartman ve asansör girişlerinde sıkıştırarak bıçak tehdidiyle paralarını gasp ettiği ve cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen zanlı, polisin takibi sonucu yakalandı.Asayiş Şube Müdürlüğü...

Apartman girişlerinde kadınları gasp eden zanlı yakalandı
İzmir'in Bayraklı ilçesinde, takip ettiği kadınları apartman ve asansör girişlerinde sıkıştırarak bıçak tehdidiyle paralarını gasp ettiği ve cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen zanlı, polisin takibi sonucu yakalandı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, Özkanlar semtinde apartman girişlerinde kadınların paralarının gasp edilip tacize uğramasıyla ilgili çok sayıda şikayet üzerine çalışma başlattı. Olayların cuma ve cumartesi günleri akşam saatlerinde yaşandığını belirleyen polis, mağdur kadınların verdiği bilgiler doğrultusunda saldırganın eşkalini belirledi. Müştekinin ifadeleri doğrultusunda şüphelinin, karıştığı olayların tamamında alkollü olduğu tespit edildi. Çevredeki alkol satan büfeler ve birahanelere yerleştirilen polisler, eşkale uyan zanlıyı araştırırken olayların yaşandığı bölgedeki sokaklarda da bayan polis memurları görevlendirildi. Yapılan çalışmalarda, gasp edilen kadınların verdiği eşkale uyan 40 kişi yakalanak teşhis yaptırıldı. Teşhis sonucu saldırgan olmadığı belirlenen kişiler serbest bırakıldı. Polisin yaklaşık 6 ay sürdürdüğü takip süresince herhangi bir suça karışmayan saldırgan, önceki gece aynı bölgede Ş.A. adlı kadını apartman girişinde yakalayıp bıçak tehdidiyle 310 lirasını aldı ve elle tacizde bulundu. Bu son olayın ardından bölgeye kaydırılan çok sayıda sivil ekip, bir birahanede eşkale uyan H.D.'yi (25) takibe aldı. Şüpheli davranışları sebebiyle yakalarak gözaltına alınan inşaat demirci ustası H.U.'nun, gasp yaptığını itiraf ettiği fakat taciz suçlamalarını kabul etmediği öne sürüldü. Son dört aydır da başka bir ilde bulunması sebebiyle suça karışmadığı, İzmir'e döndüğünde tekrar aynı suçu işlediği kaydedildi. H.D., saldırıya uğrayan B.Y. (30), S.K. (32), Z.A. (23), T.E. (23), N.O. (52) ve Ş.A. (31) tarafından teşhis edildi. Mağdur sayısının artabileceği öğrenildi. Zanlı, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder