banner181
banner210

Almanya'daki yabancı cinayetlerine tepki için koşacak

14 Şubat 2012 Salı 11:49
Bu haber 1620 kez okundu

Almanya’da yaşayan 44 yaşındaki astım hastası ultra maratoncu Elbistanlı İbrahim Şahin, 70 kilometrelik parkuru yabancı cinayetlerine tepki için koşacak.         “Mensup olduğu din, ırk ve milleten...

Almanya'daki yabancı cinayetlerine tepki için koşacak
Almanya’da yaşayan 44 yaşındaki astım hastası ultra maratoncu Elbistanlı İbrahim Şahin, 70 kilometrelik parkuru yabancı cinayetlerine tepki için koşacak.
        “Mensup olduğu din, ırk ve milleten dolayı öldüren, süründüren ve horlayanların bu fillerini kabul etmiyor ve karşısındayım.” diyen İbrahim Şahin, “Mehmet Kubasık’ın öldürüldüğü yer olan Dortmund’dan Düsseldorf Parlementosu'na kadar koşup protesto etmek istiyorum. Çünkü bu sorunların çözüm yeri demokratik ülkelerde parlamentodur.” dedi.
        Şahin, protesto koşusunu, bütün milletleri temsil etmesi içim Birleşmiş Milletler Uluslararası Irk Ayrımı ile Mücadele Günü olan 21 Mart 2012’de yapmayı planladığını kaydetti.
        70 kilometreyi tek başına koşmayı düşünen astım hastası İbrahim Şahin, “Düşünülen koşunun güzergahı Dortmund, Bochum, Essen, Mülheim ander Ruhr ve Düsseldorf Parlementosu şeklinde. Bugün susarsam yarın sıra bana gelir. Onun için sesimizin çıktığı, ayaklarımızın tuttuğu yere kadar haklılığımızı duyuracağız, susmayacağız ve durmayacağız.” görüşünü dile getirdi.
        Şahin, şunları kaydetti: "Ben bir sporcu olarak söz konusu protestosunun sporla da yapılacağını düşündüm. Bundan sonra bu koşunun bütün milletlerin katılımıyla her yıl yapılması icin gereken çalışmayı başlatacağım. Koşunun adını da 'Dünya Milletlerinin Dostluk Kardeşlik Sevgi ve Hoşgörü Koşusu' olarak düşünüyorum."
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder