banner181
banner210

Sadri Şener: İlk maçta iyi bir sonuç alırsak PSV'yi eleriz

13 Şubat 2012 Pazartesi 15:18
Bu haber 2081 kez okundu

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, PVS Eindhoven karşısında ilk maçta iyi bir sonuç olmaları halinde turu geçeceklerine inandığını söyledi.    Başkan Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar ve Genel Sekreter Hasan Yener...

Sadri Şener: İlk maçta iyi bir sonuç alırsak PSV'yi eleriz
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, PVS Eindhoven karşısında ilk maçta iyi bir sonuç olmaları halinde turu geçeceklerine inandığını söyledi.
    Başkan Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar ve Genel Sekreter Hasan Yener ile takımın idmanını izledikten sonra basın mensuplarının sorularına verdiği cevapta, şuanda tek düşüncelerinin UEFA Avrupa Ligi’nde 16 Şubat perşembe günü sahalarında oynayacakları PSV Eindhoven maçı olduğunu kaydetti.
    Beşiktaş ile Avrupa’da Türkiye’yi temsil eden iki takım kaldıklarını hatırlatan Şener, “PSV de güçlü bir takım ama bizim takımın da bir özelliği var, güçlü takımlara karşı çok ayrı top oynuyor. Zannediyorum bu maçta da öyle olur. Buradan iyi bir sonuçla Hollanda’ya gidersek onları eleriz diye düşünüyorum.” dedi.
    İkinci maç için bordo-mavili taraftarlara ayrılan bin 600 civarındaki biletin de şimdiden bittiğine işaret eden Başkan, daha fazla bilet taleplerine ise bir cevap alamadıklarını dile getirdi.
    Başkan Şener, tecrübeli futbolcu Zokora’nın cezası nedeniyle ilk maçta oynayamayacak olmasının da sıkıntı olacağını zannetmediğini kaydetti.

FEDERASYON SEÇİMLERİ

    Mehmet Ali Aydınlar’ın Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'ndan istifasının ardından yapılacak Federasyon seçimlerine yönelik bazı çalışmalar yürütüldüğünün hatırlatılması üzerine Şener, şunları dile getirdi:
     “Ben bir şey sürdürmüyorum. Şuanda PSV maçıyla ilgileniyorum. Bir noktaya geldikten sonra biraz işe müdahil oluruz. Bu hafta bazi 2. ve 3. lig takım başkanları misafirimiz olacak PSV maçında. Daha 27 Şubat’a var, ona göre tavrımızı belirleriz.”
    Şener, Mehmet Ali Aydınlar’ın yeniden aday olacağı söylentilerini kendisinin de duyduğunu, ancak kendilerini o konuyla ilgili bir şey gelmediğini anlattı.
    Aydınlar’ın adaylığına 14 takımın destek verdiği iddialarıyla ilgili ise Şener, şunları söyledi:
    “Yok daha hiç toplantı, bir şey yapmadık. Yani Mehmet Ali bey bir süreç geçirdi. Bundan sonra aday olup olmaması kendi bileceği bir şey. Başka adaylar çıkıyor. Bu işler birkaç gün kala netleşiyor, siz de ona göre tavrınızı alıyorsunuz. Daha seçime 14-15 gün var, şuanda net bir şey söylemek doğru değil.”
    Mehmet Ali Aydınlar’ın Aykut Kocaman ve Rıdvan Dilmen ile yaptığı görüşmeyi de etik bulmadığını ifade eden Şener, Fenerbahçe’nin korunduğu iddialarıyla ilgili de, “Trabzonspor’un veya Türk futbolunun hakkının korunup korunmadığı konusunda benim cevap verebilmem için UEFA ile karşılıklı ne konuşuldu çok iyi bilmem lazım. Gazetelerin yazdığı şekliyle cevap vermem doğru olmaz.” ifadelerini kullandı.

ONUR’UN SÖZLEŞMESİ
    Başkan Şener, kaleci Onur’un sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili son durumla ilgili şu bilgileri verdi:
    “Görüşmeler yapıyoruz. Nevzat bey işle ilgileniyor, belli bir noktaya kadar da gelindi. Çok aceleye de lüzum yok, daha Onur’un 1,5 senelik kontratı var. Oradaki bütün konu takımdaki dengelerin bozulmaması. Çok de sevdiğimiz bir futbolcu, o da çok kalmak istiyor. İşi tatlı sona ulaştırmamız için bir süreç gerekiyor. Bu süreçte herhalde yakın zamanda biter.”
    Gazetelerde yazıldığı gibi Burak Yılmaz için de kendilerine gelen resmi bir teklifini olmadığını vurgulayan Şener, “Gazetelerin sayfalarında boşluk kaldığı için en güzel haber olarak görülüyor.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder