banner181

Klavye yarışmasında 6 madalya kazandılar

13 Şubat 2012 Pazartesi 15:36
Bu haber 1694 kez okundu

Şuhut Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri, Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu (INTERSTENO)’nun her yıl düzenlediği yarışmada ana dilde ve çoklu dilde toplamda 6 madalya kazandı.         Okul öğrencilerinden...

Klavye yarışmasında 6 madalya kazandılar
Şuhut Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri, Uluslararası Bilgi İşlem Federasyonu (INTERSTENO)’nun her yıl düzenlediği yarışmada ana dilde ve çoklu dilde toplamda 6 madalya kazandı.
        Okul öğrencilerinden Zehra Taşkale, çoklu dilde 43 bin 866 vuruş yaparak Türkiye birincisi oldu. Yine aynı okul öğrencilerinden Fatma Çakmak da çoklu dilde üçüncü oldu. Ana dilde yapılan yarışmalarda ise Taşkale ikinci, Sedef Sevim üçüncü oldu. 13-16 yaş kategorisinde ise Mehmet Kurt, hem ana dilde, hem de çoklu dilde üçüncü oldu. Yarışmaya 13 kişi ile katılan Fatih İlköğretim Okulu, 6 madalya kazandı.
        Öğrencileri yarışmalara hazırlayan sınıf öğretmeni Hüseyin Özçelik, geçtiğimiz yıl öğrencilerin dünya şampiyonluğu kazandığını, bu derecelerini istikrarlı bir şekilde sürdürmeye çalıştıklarını söyledi. Özçelik, “Hem Türkiye hem dünya internet şampiyonalarında almış olduğumuz dereceleri istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Öğrencilerimizin bu başarısı Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği F klavye kardeşliği projesine örnek olmuştur. Fatih projesinin uygulanacağı eğitim sistemimizde milli klavye olarak kabul edilen F klavyemizle yazı yazmanın kolay ve kelime yapımıza en uygun klavye olduğunu Türkiye ve dünyaya bir kez daha anlatmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder