banner181

Ukrayna'da üniversite mezunlarının çoğu işsiz

12 Şubat 2012 Pazar 02:46
Bu haber 1488 kez okundu

Üniversite eğitimin yaygın olduğu Ukrayna’da üniversite mezunlarının büyük çoğunluğunun işsiz olduğu belirtildi.Ukrayna Parlamentosu Eğitim Komisyon Başkanı Maksim Lutsky; "Ukrayna'da üniversite mezunlarının çoğu işsiz. Herhangi...

Ukrayna'da üniversite mezunlarının çoğu işsiz
Üniversite eğitimin yaygın olduğu Ukrayna’da üniversite mezunlarının büyük çoğunluğunun işsiz olduğu belirtildi.

Ukrayna Parlamentosu Eğitim Komisyon Başkanı Maksim Lutsky; "Ukrayna'da üniversite mezunlarının çoğu işsiz. Herhangi bir kişilik iş pozisyonuna en az 8 müracaat yapılıyor. Ülkemizde kaliteli bir kadronun yetiştirilmesine de ihtiyaç var. Yüksek öğretim yasasında yapılacak bir değişiklikle hem yüksek öğretimdeki eksikliklerin giderilmesi hem de işverenlere kaliteli kadroların yetiştirilmesi gerekiyor” dedi.

Üniversitelerin her sömestr başarılı öğrencileri periyodik olarak kendi web sitelerinde ilan etmesini teklif eden Maksim Lutsky, işadamlarının da hangi alanlarda kaliteli personele ihtiyaç duyduklarını üniversitelere bildirmelerini istedi.

Lutsky, iş dünyasının üniversite mezunlarına istihdam noktasında yardımcı olması ve üniversiteleri yönlendirici olmaları gerektiğini de ifade etti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder