banner181

banner213
banner210

Dünya medyası, Erzurum'da yarışacak

12 Şubat 2012 Pazar 17:21
Bu haber 2527 kez okundu

Uluslararası Gazeteciler Kayak Kulübü (SCIJ) üyeleri, 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Erzurum’da buluşacak. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliği yapacağı organizasyonda, 35 ülkeden 250 gazeteci Palandöken’de şampiyonluk...

Dünya medyası, Erzurum'da yarışacak
Uluslararası Gazeteciler Kayak Kulübü (SCIJ) üyeleri, 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Erzurum’da buluşacak. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliği yapacağı organizasyonda, 35 ülkeden 250 gazeteci Palandöken’de şampiyonluk için yarışacak.
Uluslararası Gazeteciler Kayak Kulübü (SCIJ), 2012 yılı genel kurulunu geçtiğimiz yıl üyeliğe kabul ettiği Türkiye'de yapacak ve çeşitli ülkelerden gelecek olan 250 gazeteci genel kurul öncesinde Palandöken pistlerinde yarışacak. Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek yarışlara Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Suat Kılıç, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Kayak Federasyonu destek verecek.
Organizasyonun Türkiye ve Erzurum’un tanıtımı için çok önemli olduğuna dikkat çeken DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, SCIJ 2012 Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Gazetecileri en iyi şekilde ağırlayacaklarını ifade eden Başkan Özsoy, gazeteciler için tüm imkânların seferber edileceğini belirtti. Başkan Özsoy, “SCIJ 2012 Dünya Şampiyonası Türkiye ve Erzurum’un tanıtımı açısından çok önemli bir organizasyon. DAGC olarak çok önemli bir misyonumuz var. Meslektaşlarımızı en iyi şekilde ağırlayıp, onları ülkelerine mutlu bir şekilde göndereceğiz.” dedi.
Soğuk savaş döneminde farklı ülkelerden gazeteciler arasındaki iletişimi, kayak gibi iyi bir bahaneyle artırmak amacıyla 1955 yılında kurulan SCIJ, genel kurulunu her yıl bir ülkede yapıyor. Genel kurulun yapıldığı ülkeye gelen gazeteciler, yazılarıyla hem ev sahibi ülkeyi hem de o ülkenin kış turizmini tanıtıyor. Türkiye'de yapılacak SCIJ genel kurulu da Türkiye'nin ve kış turizminin uluslararası alanda tanınmasına imkân sağlayacak. 46 ülkede 2 binden fazla üyesi bulunan SCIJ'in genel kurul toplantılarına katılım 250 üyeyle sınırlı. Basın kartı sahibi olunması şartıyla üye kabul eden SCIJ'in genel kurul toplantıları sırasında düzenlenen "Uluslar Gecesi", etkinliğe büyük heyecan ve eğlence katıyor. Gazeteciler, bu gecede ülkelerinin geleneksel yemeklerini ve içeceklerini tanıtma imkânı buluyor. "SCIJ üyeleri kayak sevmeli ve kayağı sevdirmeli" sloganını benimseyen bu uluslararası kulüp Genel Kurul sırasında, raporlu olmadıkları sürece herkesin katılması zorunlu kayak yarışı da düzenleniyor. Bu yarışlar, büyükler ve gençler kategorilerinde olmak üzere alp disiplini ve kros kayağı dallarında yapılıyor.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder