banner181

Karadenizliler, İzmir'de hamsi çıkarması yaptı

12 Şubat 2012 Pazar 17:23
Bu haber 2102 kez okundu

Konak Belediyesi ile Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu (EKAF)'nun ortaklaşa düzenlediği 3. Geleneksel Hamsi Şöleni, İnciraltı mesire yerinde gerçekleştirildi.     Şölene; İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, AK Parti İzmir Milletvekili...

Karadenizliler, İzmir'de hamsi çıkarması yaptı
Konak Belediyesi ile Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu (EKAF)'nun ortaklaşa düzenlediği 3. Geleneksel Hamsi Şöleni, İnciraltı mesire yerinde gerçekleştirildi.
    Şölene; İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Lütfi Melek, Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Aydın Özcan, Federasyon yönetimi, üyeleri ve vatandaşlar katıldı. İzmir'de yaşayan Karadenizlilerin ve İzmirlilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte 10 ton hamsi, 25 standta vatandaşlara ikram edildi.
    Folklor gösterileri ve yöresel sanatçıların konseri ile vatandaşlar horon tepti. Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Aydın Özcan, federasyonun 2005 yılında kurulduğunu ve bugüne kadar pek çok etkinlikler düzenlediklerini ifade ederek, "Ege Bölgesi'nde yaşayan Karadenizliler olarak 3. Geleneksel Hamsi Şölenimizi gerçekleştirmekten ve bu bölgede üretip, paylaşmaktan büyük mutluluk yaşıyoruz. Bu etkinliğimize Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan büyük destek oldu. Kendisini, en büyük fahri hemşehrimiz ve Karadeniz dostu olarak ilan ediyor, destekleri için çok teşekkür ediyoruz." dedi.
    Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan da "Bizi biz yapan en büyük değerlerin en önemlisi bir arada olmamız. Burada sadece kültür, sanat, eğlence yok, gelenek görenek yok. İnsan olarak en büyük güdümüz olan sevgiyi, dayanışmayı, birlik ve beraberliği paylaşıyoruz. Türkiye'nin güzelliklerine güzellik katarak; milli birlik ve beraberlik, dayanışma ruhumuzu, İzmir'den, Karadeniz'den Türkiye'nin her köşesine, sevgimizi ve gücümüzün güzelliğini yansıtıyoruz." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder