banner181
banner210

Müşteriye teknolojik deneyim yaşatacak

12 Şubat 2012 Pazar 00:08
Bu haber 2990 kez okundu

Geleceği yakınlaştıran Avea, Türkiye'deki ilk Müşteri Deneyim Merkezi'ni açtı. CEO Erkan Akdemir, "Farklılaşmak isteyen her sektör için istedikleri uygulamayı geliştirebiliriz" dedi

Müşteriye teknolojik deneyim yaşatacak
Türkiye'nin ilk ve tek lisanslı Ar-Ge merkezini kuran Avea bir yeniliğe daha imza attı ve Türkiye'nin ilk "Müşteri Deneyim Merkezi"nin kapılarını açtı. Geçen yıl hayata geçen AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi üniversite öğrencileri, araştırmacılar, şirketler ve teknoloji severlere açık olacak. Geleceği yakınlaştırmayı planlayan Avea'nın bu merkezinde finanstan eğlenceye, akıllı evden akıllı şehire, eğitim ve sağlıktan yerel yönetimlere kadar birçok konsept uygulamanın örnekleri sergilenirken, geleceğin teknolojileri müşterilerin deneyimlerine açık olacak. Avea CEO'su Erkan Akdemir, "Biz teknoloji yatırımlarını bir harcama kalemi olarak görmüyoruz" dedi.

'SİZ İSTEYİN BİZ YAPALIM' 
'Teknoloji Hayal Gücünün Emrinde' sloganıyla bir teknoloji şirketi olarak geleceğe yön verecek uygulamaları geliştirdiklerini belirten Erkan Akdemir, şöyle devam etti: "Teknolojide 'Biz yaptık, siz de kullanın' devri bitti. 'Siz isteyin, biz en iyisini yapalım' devri başladı. Bu doğrultuda merkezimiz teknolojinin sokaktaki insanla olan mesafesini azaltmak amacında. Bu merkezde farklılaşmak isteyen her sektör için istedikleri uygulamayı geliştirebiliriz. Burada şirketlerin ihtiyaç ve beklentilerine dönük özel çözümler üretme şansımız var." 

GARSONA GEREK YOK 
Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin de "Şu an için 6 farklı bölümden oluşan AveaLabs Müşteri Deneyim Merkezi'nin kuruluşunda 15 kişilik bir mühendis ekibi görev aldı" diye konuştu. Müşteri Deneyim Merkezi'ndeki 6 farklı departman arasında en dikkat çeken bölüm ise Mobil Finans köşesi. Bu köşedeki örnek projelerden "Dokunmatik restoran masası" ile müşteri garson beklemeden sipariş verebiliyor, sipariş hazırlanırken mutfağı görebiliyor, garsona ihtiyaç duymadan hesap ödeyebiliyor. 


(sabah)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder