banner181

Akaryakıt, LPG ve tüpgaz sektörlerinin sorunları raporlaştırılacak

10 Şubat 2012 Cuma 16:24
Bu haber 1185 kez okundu

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) akaryakıt, LPG ve tüpgaz sektörlerinin sorunlarını raporlaştırarak ilgili bakanlıklara iletecek. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, akaryakıt, LPG ve tüpgaz sektör bileşenleri tarafından gündeme getirilen...

Akaryakıt, LPG ve tüpgaz sektörlerinin sorunları raporlaştırılacak
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) akaryakıt, LPG ve tüpgaz sektörlerinin sorunlarını raporlaştırarak ilgili bakanlıklara iletecek. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, akaryakıt, LPG ve tüpgaz sektör bileşenleri tarafından gündeme getirilen sorunlarla ve çözüm önerilerini Enerji Bakanlığı, EPDK, TOBB başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara rapor halinde sunacaklarını söyledi.
    Akaryakıt, LPG ve tüpgaz bayilerinin sorunları ve çözüm önerileri, sektör temsilcilerinin de katılımıyla GTO’da gerçekleştirilen toplantıda ele alındı. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan’ın başkanlık ettiği toplantıda sektörün EPDK ve dağıtım şirketleri nezdindeki sorunları görüşüldü. Toplantının ardından bir değerlendirme yapan Aslan, akaryakıt sektörünün son derece önemli ve stratejik öneme sahip bir sektör olduğunu, bununla birlikte sektörün sorunlarının son yıllarda artış gösterdiğini dile getirdi.
    Akaryakıt, LPG ve tüpgaz sektöründeki sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantının bir hayli verimli geçtiğini vurgulayan Aslan, şunları dile getirdi: “Toplantıda sektördeki rekabet, kar marjları, kaçak akaryakıtla mücadele, denetlemeler, cezalar, bayilerin karlılık problemleri, TÜPRAŞ tarafından akaryakıtta depo fiyatlarının ilan edilmesi, hakkında önemli konulara değinilirken aynı sektörle ilgili güncel gelişmelere de yer verildi. Ayrıca tüpgaz bayileri, dağıtım şirketlerinin piyasaya yüzde 40-45’i bulan indirimlerle ürün vererek haksız rekabet yarattıkları dile getirildi. Sektör bileşenleri tarafından gündeme getirilen sorun ve çözüm önerilerini Enerji Bakanlığı, EPDK, TOBB başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlara rapor halinde sunacağız."
    Toplantıda, EPDK LPG Dairesi Başkanlığı uzmanlarından Özgür Çakır da katılımcılara LPG sektöründe yaşanan sorunlarla ilgili bilgiler sunarak, soruları cevapladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder