banner181

TIMEX UFKUNUZU GENİŞLETECEK YENİLİKÇİ INTELLIGENT QUARTZ TEKNOLOJİSİNİ SUNDU

08 Şubat 2012 Çarşamba 16:19
Bu haber 2659 kez okundu

150 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan ve ABD’de Coca Cola’dan daha fazla bilinen Timex, yenilikçi Intelligent Quartz teknolojisini sundu. Timex Group E.M.E.A. Başkan Yardımcısı Silvio Leonardi ve Timex Orta Doğu ve Afrika Bölgesel Hesap Müdürü Ricardo Martins, yeni ürünlerle Türkiye pazarında daha da büyüyeceklerini ifade ettiler. Timex Türkiye Distribütörü Merkez Saat Yönetici Ortağı Ceki Ferman ise Timex’in yeni ürünlerine çok güvendiklerini belirtti.

TIMEX UFKUNUZU GENİŞLETECEK YENİLİKÇİ INTELLIGENT QUARTZ TEKNOLOJİSİNİ SUNDU
Timex, saat yapımcılığında devrim niteliğindeki patentli Intelligent Quartz™ teknolojisini sundu. Intelligent Quartz Timex’in Almanya Pforzheim’daki en modern teknolojiyle donatılmış proje tesislerinde, zaman ölçümlemedeki teknolojik yeniliklerle dolu 156 yıllık geçmişinin sonucu geliştirildi. Intelligent Quartz teknoloji platformu özellikler arası inanılmaz derecede esnek geçişler sağlayarak farklı verileri gösterebilen birbirinden bağımsız mekanizmalar, dijital sensörler ve mikroişlemciler içeriyor. Bu esneklik Timex’in yeni teknolojileri, fonksiyonları ve mikroişlemcileri Intelligent Quartz platformuna hızla uyum sağlayacak.  Yeni quartz  analog uygulamalar sunmasına olanak sağlıyor.

150 YILLIK MARKA
Timex Group E.M.E.A. Başkan Yardımcısı Silvio Leonardi; Timex’in sadece ABD’de değil bütün dünyada çok iyi tanınan bir marka olduğunu ve Timex’in 150 yıllık bir marka olduğunu söyledi. Leonardi, Timex’in tüm dünyada kullanılan bir marka olarak ön plana çıktığını ifade etti. Konuyla ilgili Leonardi;“Türkiye bizim için hızlı büyüdüğümüz bir ülke ve Türkiye’yi bir fırsat olarak görüyoruz. Türkiye’deki tüketici de Timex’i bir dünya markası olarak görüyor. Aynı zaman da verdiği paranın karşılığını getiren bir ürün olarak görüyor. Ürünün mutlak kalitesine güveni nedeniyle bu ürünü tercih ediyor” yorumunu kullandı. Timex Orta Doğu ve Afrika Bölgesel Hesap Müdürü Ricardo Martins, Türkiye’nin bölgesinde çok önemli bir yerde bulun duğuna işaret ederek Türkiye pazarında Timex’i daha da geliştireceklerini ifade etti. Martins; “Türkiye bizim odaklandığımız pazarlardan bir tanesi. Bu pazarda Merkez Saat ile birlikte partner olarak çalışmaktan dolayı da çok memnunuz. Çünkü kendileriyle uzun vadeli antlaşmalarımız var ve inanıyoruz ki Timex’in yeni modelleri Türkiye’de giderek daha fazla tüketiciye hitap edecek. Ve bu yeni modellerimiz Türkiye’deki büyümemizde de olumlu katkı yaratacak” dedi.

CEKİ FERMAN: TİMEX’İN YENİ ÜRÜNLERİ İLE PAZAR PAYIMIZ DAHA DA ARTACAK
 Merkez Saat Yönetici Ortağı Ceki Ferman; 1983 yılında duvar saati ve yedek parça ithalatı yapmak üzere kurulan Merkez Saat’in, 1992 yılından itibaren Momentus markasını Türkiye pazarına sunduğunu söyledi. Ferman, 2006 yılından itibaren, saat sektörünün uluslar arası saygın markalarının distribütörlüklerini üstlenmeye başladıklarını belirterek halihazırda Timex, Nautica, Marc Ecko, Kenneth Cole, Levi’s Watches, BCBG Maxazria, Nixon, LTD  Watches, LTD  Watches markaların Türkiye distribütörlüğünü yürüttüklerini ifade etti. Merkez Saat  1.000 m2’lik alanda, 50 kişilik personeli ve 10 mobil pazarlama ekibi ile  500’ün üzerinde bayiye hizmet veriyor. Ferman, Merkez saat ve Timex’in buluşma hikayesi ile ilgili olarak; “Merkez Saat olarak Momentus ağırlıklı çalışan bir firmaydık. Markalaşma hedefimiz vardı. Fakat doğru markalaşmak doğru ortakları bünyenize katarak gerçekleşiyor. Timex ABD’nin 150 yıllık en çok bilinen markası. Türkiye ile bir ortak arayışı içerisindeydiler. Biz de bu tarz bir marka arayışındaydık. 2005 yılında da Timex’i bünyemize kattık. 2005 yılından itibaren bunu yavaş yavaş tüketiciye sunmaya başladık. Timex ağırlıklı spor saatleri de üreten bu işe ciddi yatırımlar yapan bir dev kuruluş. Timex, Çok ciddi bir marka ve onu yavaş yavaş Türkiye’ye oturtmaya çalışıyoruz. Bir markanın bir yere oturması ciddi bir süreç gerektiriyor. Ürünlerin getirdiği yenilikler de bu konuda bize çok yardımcı olacak. Yeni ürünlerle de Timex’in yüzünü bir kez daha tüketicilere farklılıkla gösterebileceğiz” dedi. Saatin sadece zamanı gösteren bir alet olmadığını aynı zamanda bir prestij ve güç göstergesi de olduğunu söyleyen Ferman, Türkiye’de belirli bir saat kültürünün oluştuğunu belirtti. Ferman, insanların kollarında kendi markalarını görmekten de son derece memnun olduklarını sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder