banner181
banner210

FOGA TEKSTİL AR-GE ÇALIŞMALARIYLA HEİMTEKSTİL’DE FARK YARATTI

07 Şubat 2012 Salı 18:18
Bu haber 1683 kez okundu

Foga Tekstil Pazarlama Müdürü Tahsin Tespihçi ve Foga Tekstil Pazarlama Bölümü Yetkilisi Göksel Canlılar, Heimtekstil Fuarı’na Ar-Ge olarak çok ciddi hazırlandıklarını ve farklılıklarını ortaya koyduklarını ifade ettiler.

FOGA TEKSTİL AR-GE ÇALIŞMALARIYLA HEİMTEKSTİL'DE FARK YARATTI
1991 yılında kurulmuş olan Foga Tekstil Fabrikası, bugün 9 bin 500m² açık ve 7 bin 500m² kapalı alanı ile tül, perde, organze, tafta ve fonluk dekoratif kumaş üretiminde iddiasını kanıtlayarak sektöre hizmet sunuyor. ISO deneyimli çalışanları, ileri teknoloji donanımlı ve çevreye duyarlı üretim alanı ile şirket ürünlerinde polyester, pamuk, keten ve bunun gibi muhtelif fantezi iplikler kullanıyor. Yıllık 3 milyon 500 bin metre tül kumaş ve 600 bin parça paket perde üretimi olan şirket, üretiminin %90’ını Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere, İran, İsrail, Yunanistan, Hong Kong, Rusya, Polonya ve Macaristan gibi 36 ülkeye ihraç ediyor. Firma; Foga markasının yanında tescilli Arben kreasyonu ile sektörde faaliyet gösteriyor.

Foga Tekstil pazarlama bölümü yetkililerinden Göksel Canlılar, Heimtekstil Fuarı’ndan memnun olduklarını söyledi. Canlılar, yıllardır Heimtekstil’e katıldıklarını ve fuara yönelik olarak ciddi bir Ar-Ge çalışması içinde olduklarını belirtti. 2012 yılında müşteri portföylerini daha da artıracaklarını ifade eden Canlılar, özellikle Afrika’da ciddi çalışmalar yaparak oradaki müşterileri artıracaklarını söyledi. 40 kadar ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini aktaran Canlılar, fura yönelik olarak 500 tane yeni desen getirdiklerinin de altını çizdi.

FOGA TEKSTİL PAZARLAMA MÜDÜRÜ TAHSİN TESPİHÇİ: “ÇALIŞMALARIMIZLA FARKLILIK YARATIYORUZ”
Dünya tekstil piyasasının Heimtekstil’de buluştuğunu söyleyen Foga Tekstil Pazarlama Müdürü Tahsin Tespihçi, her alanda yenilik yaptıklarını söyledi. Farklı teknolojilerle, farklı iplikler, organzeler ürettiklerini aktaran Tesbihçi, Heimtekstil’e dünyanın her noktasından ziyaretçinin geldiğini de belirtti. Tespihçi; “Şu anda katıldığımız belli başlı fuarlar var, yenilerine de katılmaya çalışıyoruz” dedi. Krizin olmadığı ülkelere doğru bir yönelişlerinin olduğunu ifade eden Tespihçi, Uzakdoğu’da Şangay Fuarı’na katılacaklarını ve geçen sene de Brezilya’ya gittiklerini ve bu bağlamda Belçika Fuarı’na da katılacaklarını dile getirdi. Tekstil piyasasında farklı olmaya çalıştıklarını aktaran Tespihçi, metre değil kalite odaklı çalışan bir firma olduklarını; ülkenin yeni trendlerine göre yeni ürünler geliştirmeye çalıştıklarını ve ürünleri modern, elit, naturel komset diye üçe ayırdıklarını ifade etti. Son olarak Tespihçi, piyasada sıradan olanın dışına çıkmaya çalıştıklarını belirtti. 
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder