banner181

DEMİR: ‘TÜRK MARKALARI DÜNYACA TANINIYOR’

07 Şubat 2012 Salı 18:15
Bu haber 2680 kez okundu

Ankara Tekstil Yurtdışı Fuarlar Koordinatörü Mehmet Demir, Türk markaların dünyaca tanındığına dikkat çekerek kendi markalarının Rusya’da en bilinen firmalardan biri olduğunun altını çizdi

DEMİR: ‘TÜRK MARKALARI DÜNYACA TANINIYOR'
Altmışların başında, Hacı Ahmet Demir tarafından Ankara’da kurulan Ankara Tekstil Pazarlama ve Sanayii Tic. AŞ. 1992 yılından bu yana uluslararası pazarlarda ANKA markasıyla faaliyet gösteriyor. 40 yılı aşkın tecrübe, büyümek ve daha iyisini yapmak yolundaki yoğun çabalar, Ankara Tekstil Pazarlama ve Sanayi Tic. AŞ.’ye ulusal ve uluslararası pazarlarda ev tekstili sektörünün önde gelen ve en saygın kumaş üreticilerinden biri olarak isim yapmasını sağlayan etkenler olarak sıralanabilir. İplik seçiminden tasarıma, makinelere, boyamaya, terbiye işlemlerine, depolamaya ve dağıtıma kadar her aşamada sürekli devam eden araştırmalar sayesinde Ankara Tekstil; üretimde ve hizmette yakalamayı başardığı yüksek kalite standartlarını ayrı bir önemde görüyor. Ürünlerdeki yüksek kalite, üretimdeki esneklik, kesintisiz devam eden yenilikler, klasik tarzları ve yeni eğilimleri harmanlayarak ortaya konulan mükemmel uyum sayesinde Ankara Tekstil, her pazarın talebine en etkin ve çabuk şekilde cevap verebilmeyi başararak uluslararası pazarlarda yüksek düzeyde bir konum elde edinerek saygınlığını koruyor. Ankara Tekstil Heimtekstil Fuarı’na katılarak fuarda çok yoğun bir ilgi gördü. Ankara Tekstil Yurtdışı Fuarlar Koordinatörü Mehmet Demir fuardan oldukça memnun olduklarını kaydederek; “Heimtekstil Fuarı oldukça iyi geçiyor. Özellikle yeni ülkelerden müşteriler gelmeye başladı. Mesela Uzak Doğu’dan çok müşteri gelmeye başladı. Avrupa’dan eskiye göre daha çok müşteri geliyor. Bu da bizi sevindiriyor.  Buradaki yaşanan kriz artık büyük alıcıları bize yöneltmeye başladı. Her zaman olduğu gibi Orta Doğu’dan güzel talep var” dedi. Sonuç olarak fuardan memnun olduklarını ifade eden Demir, 3 yıldır Çin’e ihracat yaptıklarını belirterek bu anlamda ezber bozuklarını söyledi.

FİRMAMIZA YOĞUN BİR İLGİ VAR
2012 yılının mayıs ayında ev tekstil fuarına katılacaklarını belirten Demir,  bu fuarın Almanya fuarından sonra en büyük fuar olduğunu söyledi”. Türkiye’de pek çok firmadan talep aldıklarını belirten Demir, ihracattaki yoğunluktan dolayı bu talebe yönelemediklerini ifade etti. Ürünleri ile ilgili olarak Demir; “Eskiden uygun fiyatlı mallar olurdu ve bir ürün 3-5 yıl satılırdı. Şimdi artık ev tekstili de giyim sektöründeki gibi. Çok hızlı değişen ve gelişen bir sektör oldu. Bir yıl içinde en az 50-60 yeni ürün ilave ediyoruz. Bazen bu sayı artıyor. Trendi yakalamak ve değişimleri takip etmek gerekiyor. Pek çok alternatif sunabiliyoruz. Avrupalılara daha büyük kumaşları nasıl kullanacaklarını gösterdik bu da bizim için olumlu süreç” dedi. Ankara Tekstil’de yapma tarzı ünlerin dışında örme, ütü istemeyen, kırışmayan ürünler olduğunu belirten Demir, transfer baskı sistemiyle yaptıkları ürünler olduklarını da vurguladı. Bu ürünlerin yanında düz grupları olduğunu da kaydeden Demir, 10 yıl içinde değişmeme garantisi verdiklerini ifade etti. Ankara tekstil olarak dünyada en fazla satılan 3 rengi bir araya getiren bir koleksiyon hazırladıklarını belirten Demir, ‘Master Kolleksiyonu’ adı altında 5 adet kitaptan oluşan bu çalışma sayesinde müşterilerinin kendi müşterilerine buradaki kitapları göstererek kısa yoldan sipariş alabildiklerini vurguladı. Master Kolleksiyonu’nun profesyonellerin işine yaradığını aktaran Demir, Türkiye’den hem giyim hem ev tekstili konusunda ciddi markaların kendi markalarıyla dünyaya damga vurduğunu ve kendi markalarının Rusya’da en bilinen firmalardan biri olduğunun altını çizdi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder