banner181

banner213
banner210

ATLAS HALI SEKTÖRE YENİDEN MERHABA DEDİ

07 Şubat 2012 Salı 18:11
Bu haber 1824 kez okundu

45 yıllık bir geçmişe sahip olan Atlas Halı, Naksan Holding ile 2012 yılında sektöre yeniden merhaba dedi. Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, kaliteyi ‘erişilebilir fiyat’la müşterilere sunacaklarını belirterek 2012’de desen yerine tasarım kavramı ile büyülemeye devam edeceklerinin altını çiziyor.

ATLAS HALI SEKTÖRE YENİDEN MERHABA DEDİ
45 yıllık bir geçmişe sahip olan Atlas Halı’nın, yeni yapılanma süreci ve hedefleri, markaya yönelik yeni oluşum ve yatırım planları, Naksan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taner Nakıboğlu ve Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu’nun katılımıyla ocak ayı içerisinde düzenlenen bir basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıda konuşan Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu, 2012 yılı hedeflerini sektörün zirvesi olarak belirlediklerini söyleyerek, Naksan Holding bünyesindeki ileri teknolojiye sahip üretim tesisleri, yenilikleri, sektöre yön veren Ar-Ge çalışmaları ve Türkiye genelinde hızla genişleyen bayi ağıyla her geçen gün güçlendiklerinin altını çizdi. Atlas Halı’nın yeniden yapılanma sürecinde, 35 Milyon TL’ye ulaşacak bir yatırımın gerçekleşmesini planladıklarını belirten Dr. Meriç Bebitoğlu, Atlas Halı bünyesinde şu anda üretim tesisleri dahil 500 kişilik bir istihdam sağladıklarını, ancak bu sayının 2012 yılında bin kişiye yükseleceğini vurguladı. Atlas Halı’nın Naksan Grubu’yla yoluna devam etmesi ile ilgili olarak Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu; “Atlas Halı’nın 45 yıllık köklü bir geçmişi var. Biz bu köklü geçmişi yeniliklerle süsleyerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Bir kere desen yerine tasarım kavramını kullanıyoruz” dedi.

HER HALININ BİR HİKAYESİ VAR
Her halının bir hikayesi olduğunu ve sektörde ilk defa ‘endüstriyel tasarımcılar’ kullanıldığını kaydeden Atlas Halı Genel Müdürü Dr. Meriç Bebitoğlu; “Farklı disiplinlerden gelen farklı tasarımlar yapmış olan kişiler halıda buluştular ve gerçekten de halılar farklı oldu” dedi.  Tasarımları ürünleri erişilebilir bir fiyata tüketiciye sunmak istediklerini, 2012 yılı içerisinde yeniliklerle müşterilere farklılık yaşatacaklarını kaydeden Bebitoğlu; özellikle tasarım ve kalite kavramıyla öne çıkmak istediklerini belirterek; “Grubumuzun diğer markaları da çok kıymetli. Tüketiciyle Naksan’ı büyük ölçüde buluşturmak için bu işe girdik. Başarılı olacağımızı düşünüyorum. Birbirine değmeden grubun diğer firmaları doğal bir rekabet içinde sinerji yaratacaklar” dedi. Pazarlama olarak markayı köklü geçmişinden bugüne getireceklerini kaydeden Bebitoğlu, herkesin evinde neredeyse bir Atlas Halı bulunduğunu ve markanın çok yüksek bilinirliği olduğunu ifade ederek araştırmalarında Atlas Halı markasının % 89 bilinirliği olduğunu gördüklerinin altını çizdi. Son olarak Bebitoğlu, kaliteyi erişilebilir bir fiyatla tüketiciye sunacaklarını da vurguladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder