banner181
banner210

NURTEKS HALIDA SINIR TANIMIYOR

07 Şubat 2012 Salı 18:10
Bu haber 2698 kez okundu

Nurteks Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Nalbant, çocuk halısından çim halıya kadar en kaliteliyi yaparak renk ve çeşitlilikte sınır tanımadıklarını dile getiriyor.

NURTEKS HALIDA SINIR TANIMIYOR
Nurteks, İbrahim Nalbant tarafından 1972 yılında Sultanhamam’da kurulan yüzde yüz Türk sermayeli bir firma. Yaklaşık 40 yıldır, zemin halıları konusunda üretim yapan Nurteks; 1983 yılında sentetik çimi Türkiye’ye getiriyor ve o günden beri suni çim pazarının lideri olma unvanına sahip oluyor. Günümüzde sentetik çim; golften futbola, çevre mimarisinden cephe giydirmeye kadar pek çok alanda kullanılıyorsa bunda en büyük pay kuşkusuz Nurteks’in... Sektörün izleyicisi değil, belirleyicisi olan Nurteks; 2000 yılından itibaren duvardan duvara halı üretimine başlıyor. Liderlik vasfının getirdiği sorumluluğun bilinciyle hayata geçirdiği yatırımlar sayesinde Nurteks, kısa zamanda Türkiye’nin duvardan duvara halı üretiminde öncü firmaları arasındaki yerini alıyor. Nurteks yönetim ve üretim kalitesi, Moody International tarafından onaylanmış ISO 9001-2000 ve TSE belgelerine sahip. Nurteks, 2001 yılında UEFA’nın doğal çime alternatif kabul ettiği suni çim sistemlerinde, FIFA Recommended (FIFA Tavsiye) ve UEFA Test Sertifikası’na Türkiye’de ilk sahip olan firma olarak da sektörde apayrı bir yerde duruyor. 2011 yılında Nurteks ESTO (European Syntetic Turf Organisation) Avrupa Sentetik Çim Organizasyonu'na asli üye de oldu. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın izniyle verilen garanti belgesiyle Nurteks, müşterisine markasının güvencesini veriyor. Uluslararası bir firma olan Nurteks, 50’nin üzerinde ülkeye ihracat yapıyor. Avrupa, Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Uzakdoğu pazarında özellikle bilinen Nurteks, tüm dünyadaki yaygın distribütörlük ağıyla, tüketiciler tarafından özellikle aranan bir marka.

KENDİMİZİ SÜREKLİ YENİLİYORUZ
Domotex Fuarı’nda görüştüğümüz Nurteks Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Nalbant, kendilerini sürekli yenilediklerini, kalıcı olmak için sürekli değişim gerektiğini söyledi. Bu sene halıda bilhassa 5 yıldızlı otellerde kontrakt halılar için yeni yatırımları olduğunu kaydeden Nalbant, bu yatırımların 4 sene boyunca devam edeceğini belirtti. Nalbant; “Hep yenilikler yapmak zorundayız. Yeni bir şeyler üretmenin ayrı bir keyfi var. Dünyada çim halıda 5 büyük üreticiden biriyiz. Biz yatırımımızı o konuda yaptık. Büyük otellerde duvardan duvara halılarda hedefimiz 60 milyon dolarlık yatırım. Şuana kadar 20 milyon dolarını tamamladık. 2015-2016 yılına kadar hedefimizi gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi. Çerkezköy’de de bir fabrika açtıklarını belirten Nalbant; “Çerkezköy’de açtığımız fabrika son derece modern… Yaptığımız işi sadece Türkiye için değil, aynı zamanda dünyaya satabilmek için yapıyoruz. Yatırımlarımızın yüzde 90’ını dış piyasaya satmak istiyoruz” dedi. Teknolojiyi takip ettiklerini belirten Nalbant, Domotex Fuarı’nda Türk şirketleri görmekten son derece mutlu olduğunu ve Türk sanayicisinin çağ atladığını belirtti. Nurteks’te 200’e yakın personelleri olduğunu ifade eden Nalbant,  2011 yılında 20 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ve hedeflerinin 60 milyon dolar yatırım olduğunu söyledi. 3 boyutlu resimleri halıya uygulayabildiklerini ifade eden Nalbant, yeniledikleri ürünlerden çok talep aldıklarını ve çeşitlilikte, renkte sınır tanımadıklarını da söyledi. En yakın rakiplerinin ABD olduğunu; ABD menşeili firmalarda 45-50 sertifika olduğunu; Nurteks’te 100’ün üzerinde sertifika bulunduğunu belirtti.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder