banner181
banner210

GÖKYILDIZ İLE BANYOLARDA 5. MEVSİM

07 Şubat 2012 Salı 18:09
Bu haber 3690 kez okundu

Gökyıldız Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Aktaş, teknolojiye sürekli yatırım yaptıklarını, uluslar arası fuarlara önem verdiklerini ve trendleri yakından takip ederek müşterilerine en kaliteyi sunduklarını söylüyor.

GÖKYILDIZ İLE BANYOLARDA 5. MEVSİM
Globalleşen dünyada artan rekabet koşulları gereği her geçen gün üretim ve yönetimdeki klasik anlayışlar yerini daha renkli ve modern düşüncelere bırakıyor. Gökyıldız da bu anlayıştan yola çıkarak banyolarınızı sıcak mekanlar haline getirmek için 1987 yılında başlattığı yatırım atağı ile ülkemizin dünya banyolarına açılan penceresi konumuna geldi. Gökyıldız Yönetim Kurulu Başkanı Cihahn Aktaş Domotex Fuarı’na ilişkin olarak, fuarın geçen yıllara oranla biraz sönük geçtiğini kaydederek, ama müşterilerin ‘alıcı’lardan oluştuğunu söyledi. 2012’de daha kuvvetli beklentilere sahip olduklarını aktaran Aktaş, “2012’de dünyanın gidişine bakmak lazım. Domotex’in tamamen çalışmaları lokal bir Avrupa fuarı gibi görünüyor. Orta Doğu’nun karışık olması diğer ülkelerinde bağlantılarının birbiriyle kopmuş olması, vize problemleri gibi sorunlarla gelen müşterilerin azaldığını gösteriyor. Şuan ağırlıklı Avrupa’dan gelen müşterimiz var” dedi. 2011 yılını Türkiye’nin çok iyi bir şekilde geçirdiğini belirten Aktaş, krizin getirmiş olduğu sıkıntılar olduğunu; krizin 2012’de de devam edecek gibi göründüğünü söyledi. Aktaş; “İhracat bandına baktığınız zaman hızlı bir geçiş dönemiyle Türkiye’nin dışında bir sahaya yatırım bandına aktivasyon olmamız lazım. Hani bir söz vardır ya; “Yatan aslandan gezen tilki yeğdir” diye... Artık bu şekilde düşünen firmalar yurtdışında daha aktif olacak ve o şekilde krizi aşacak” dedi.

İHRACATTA 60 ÜLKEYİ AŞTIK
2012 itibarıyla ihracatta 60 ülkeyi aştıklarını aktaran Aktaş, yıllık olarak 6 ila 9 arasında uluslar arası fuarlara katıldıklarını, geçmişten gelen birikimleri vasıtasıyla ticarete şekil verdiklerini ve gezmedikleri ülke kalmadığını söyledi. Yenilikler ile ilgili olarak Aktaş, ağırlıklı iç piyasaya yönelik olarak kaymaz tabanlı halılar yaptıklarını ve Gökyıldız olarak banyoda kullanılan halılarda öncü grup olduklarını ifade etti. Mutfak halıları ve yatak odalarında gelişim gösterdiklerini kaydeden Aktaş, store perde yapmaya başladıkları ve artık cama kadar yükseldiklerini belirtti. Teknolojide yenilikler yaptıklarını ve 2012 yılında dünyanın en büyük banyo halısı üretimine geçtiklerini söyleyen Aktaş, müşterileriyle bir aile olduklarını ve bu şekilde istikrarlı büyümeyi koruduklarını söyledi. Sürekli ileriye yönelik atılımlar içinde olduklarını aktaran Gökyıldız, işlerini profesyonel şekilde yaparak müşteri memnuniyeti ve kaliteden asla taviz vermediklerini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder