banner181

GÖZ SAĞLIĞINA 450 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPTI

06 Şubat 2012 Pazartesi 18:14
Bu haber 14866 kez okundu

Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, 1996 yılında İstanbul Levent’te kurduğu hastane ile sağlık sektörüne adım attı. Cesur girişimci, 15 yılda göz sağlığı branşında dünyanın en büyük hastaneler zincirini oluşturdu. “Dünyagöz”ü Türkiye’nin global markası haline getiren Eray Kapıcıoğlu, bu başarıya nasıl ulaştığını ve yeni hedeflerini EKOVİTRİN’e anlattı.

GÖZ SAĞLIĞINA 450 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPTI

Bir işadamı düşünün ki; farklı bir sektörde faaliyet sürdürürken, riskleri göze alarak hiç deneyimi olmadığı bir alan-da cesurca bir yatırım yapsın ve oluşturduğu markayı 15 yıl içinde dünyanın bir numarası haline getirsin…

Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, inşaat ve inşaat malzemeleri sektörün-de faaliyet sürdüren bir işadamı iken; kendi deyimi ile 8,5 milyon doları riske ederek 1996 yılında İstanbul Le-vent’te bir branş hastanesi açtı. Hastanenin adına “Dünyagöz” dedi… Bu cesur girişimci göz sağlığı alanında bir boşluğu gördü ve “Dünyagöz” markasını sağlık sektörüne kazandırdı.  Eray Kapıcıoğlu’nun vizyonu Türkiye ile sı-nırlı olmamalı ki; 15 yıl önce yola çıkarken kurduğu hastaneye “Türkiyegöz” değil de; “Dünyagöz” adını vermiş. Nitekim, verdiği bu kararın ne denli isabetli olduğu ortaya çıkıyor. Tek bir hastane ile yola çıkan Eray Kapıcıoğ-lu’nun kurucusu olduğu Dünyagöz, bugün göz sağlığı branşında dünyanın en büyük hastaneler zinciri olarak bilini-yor ve Türkiye’nin sağlık sektöründeki global gücü olarak öne çıkıyor.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder