banner181

Şenes Erzik: Başbakan Erdoğan'la bir ay sonraki UEFA Kongresi'ni görüştüm

04 Şubat 2012 Cumartesi 17:58
Bu haber 1097 kez okundu

UEFA 1. Başkanvekili ve FIFA İcra Kurulu Üyesi, Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkanı olacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Erzik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la federasyon başkanlığını değil UEFA Kongresini görüştüğünü...

Şenes Erzik: Başbakan Erdoğan'la bir ay sonraki UEFA Kongresi'ni görüştüm
UEFA 1. Başkanvekili ve FIFA İcra Kurulu Üyesi, Şenes Erzik, Futbol Federasyonu Başkanı olacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Erzik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la federasyon başkanlığını değil UEFA Kongresini görüştüğünü açıkladı.
Bu konuda hiç kimseye ümit vermediğini, açıklama da yapmadığını belirten Erzik, Cihan muhabirine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile dün yaptığı görüşmenin konusunun Federasyon Başkanlığı ile uzaktan yakından ilgisinin olmadığını söyledi.
Ankara'da yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da ve sonrasında yapılan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında Başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın neler yaşadığını tahmin ettiğini de belirten Erzik, şöyle konuştu:
''Genel kurul ve ardından yapılan Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında göreve devam kararı aldı. Bu bizi çok mutlu etmişti. Ama birgün sonra istifa ederek, kaosun büyümesine neden oldu. Şimdi 1 ay sonra UEFA Genel Kurulu var. Bu toplantı Türkiye'de yapılacak. Ama Türkiye'nin federasyon başkanı yok. Buraya 52 ülke federasyonu gelecek.
Benim tek düşüncem bu UEFA Kongresi'ni nasıl olur da aksatmadan layıkıyla yaparız diye çalışıyorum. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmem de bu yüzdendi. Benim gündemimde federasyon başkanlığı yok. Ev sahibi olacağımız UEFA Kongresi var. Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Konunun önemine ayrıca vurgu yaptı ve layıkıyla UEFA Kongresi'ni yapmamız için gereken desteği vereceğini söyledi.''
Erzik, Başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın birgün önce söz verdiğini bir gün sonra da istifa ederek Türkiye'yi çok zor durumda bıraktığını da belirterek, ''Şuan için ben de çok zor durumdayım. Başbakan Erdoğan'a da bu durumu anlattım. 34 yıl sonra UEFA Kongresi Türkiye'de yapılacak. Ülkenin yaşadığı futbol kaosu nedeniyle gelmeyelim diye düşünen üye ülkeler var. Bunu dillendiremiyorlar ama, bu kaos böyle sürürse UEFA Kongresi'nin yapılması da riske girer.'' diyerek sözlerini tamamladı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder