banner181
banner210

Türk Telekom'un yeni genel müdürlük binasının temeli atıldı.

04 Şubat 2012 Cumartesi 00:12
Bu haber 748 kez okundu

192 metrelik yüksekliği ile Ankara'nın en yüksek binası olacak Türk Telekom'un Ofis Kulesi'nin temeli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım tarafından atıldı.

Türk Telekom'un yeni genel müdürlük binasının temeli atıldı.
2013 yılında tamamlanması planlanan yeni genel müdürlük binasının, modern tasarımı, akıllı bina teknolojisi ve doğa dostu yenilenebilir enerji kaynakları özellikleriyle Ankara'nın sembol binalarından olması hedefleniyor.

Bakan Yıldırım, en önemli hedefin altyapı kapasitesini geliştirmek olduğunu ifade ederek, ''Eğer yolları yapmazsak ne kadar trafik üretirseniz üretin sonuç alamayız. Türkiye'nin her tarafından MEB ile öğretmenlerimizin kullanacağı bilgisayar yazılım programları, bilgi teknoloji sınıfları, internet evleri ve kablolu genişbant erişim olmayan köylere mezralara kadar iletişim altyapısının kurulması. Bütün bunlar birer sosyal sorumluluk projesidir'' dedi.

Fatih Projesi, Türkiye'nin hakikaten bilişim çağına, bilişim çağının gereklerine uygun bir dönüşüm projesi olduğunu, dünyanın bu projeyi gıptayla izlediğini belirten Yıldırım, ''Pazartesi günü projenin ilk denemesini Sayın Başbakanımız Ankara'da bir okulda gerçekleştirecektir, böylece proje resmen başlamış olacak'' diye konuştu.

Bina içi yeşil alana sahip ilk bina
Bina, üç bodrum kat ve zemin üzerinde 33 kat olmak üzere 36 katlı olacak. 54 bin 290 metrekare kapalı alanı bulunacak binada toplam 1.500 kişi çalışacak. Genel müdürlük birimlerinin de yer alacağı binada 550 kişi kapasiteli konferans salonu, fuaye ve çok amaçlı alanlar bulunacak. Binanın 2013 yılında tamamlanması planlanıyor.

İç bahçe tasarımları, katlardaki yeşil alanları ile yeşil bina konseptini barındıracak binanın, aynı zamanda Ankara'nın bina içi yeşil alana sahip ilk binası olacağı belirtildi.
A.A
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder