banner181

Havada pervanesi kopan uçağı ve yolcuları böyle kurtardı

02 Şubat 2012 Perşembe 05:25
Bu haber 1769 kez okundu

Meksika’da, içinde 4 kişi bulunan Cessna 172B tipi eğitim uçağının pervanesi havada koptu. Panik yapmayan pilot, trafiğin aktığı bir karayoluna acil iniş yapmayı başardı. Yaşananlar an be an bir yolcunun kamerasına yansıdı. Olay, geçtiğimiz...

Havada pervanesi kopan uçağı ve yolcuları böyle kurtardı
Meksika’da, içinde 4 kişi bulunan Cessna 172B tipi eğitim uçağının pervanesi havada koptu. Panik yapmayan pilot, trafiğin aktığı bir karayoluna acil iniş yapmayı başardı. Yaşananlar an be an bir yolcunun kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz hafta başkent Mexico City yakınlarında meydana geldi. 2 pilot ve 2 yolcunun bulunduğu Cessna 172B’nin pervanesi eğitim uçuşundayken koptu. Uçak hızla alçalmaya başladı. Sakin kalıp ustaca hareket eden pilot ve yardımcısı, iniş yapabilecekleri boş bir arazi aradı. En yakın havaalanına ulaşamayacaklarını anlayan pilot, arazi de bulamayınca uçağı bir karayoluna indirmeye karar verdi. Uçak, trafiğin de aktığı yoldaki hiçbir araca çarpmadan sert bir iniş yaptı.

Başarıyla yere inen pilot ve yolcular sevinç çığlıkları attı. Pilot ve yardımcısı, tokalaşarak birbirlerini kutladı. Yaşananlar, saniye saniye bir yolcunun kamerasına yansıdı.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder