banner181

Yangın faciasında can veren 7 kişi toprağa verildi

01 Şubat 2012 Çarşamba 18:06
Bu haber 1296 kez okundu

Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyünde çıkan yangında hayatlarını kaybeden aynı aileden 7 kişi toprağa verildi. 7 kişi için köyde düzenlenen törene Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa...

Yangın faciasında can veren 7 kişi toprağa verildi
Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Ilgın köyünde çıkan yangında hayatlarını kaybeden aynı aileden 7 kişi toprağa verildi. 7 kişi için köyde düzenlenen törene Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ile Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam da katıldı.

    Eğil'in Ilgın köyünde dün sabah sobanın benzinle yakılmak istenmesi üzerine çıkan yangında Mehmet Hanifi Yılmaz (58), eşi Sabiha (40) çocukları Gülistan (18), Hacı (12), Abdurrahman (11) ve Eyüp (9) yanarak hayatını kaybetmişti. Yargından yaralı kurtarılan ailenin çocukları 16 yaşındaki Mehmet Yaşar Yılmaz, 5 yaşındaki Adem Yılmaz Diyarbakır’da tedavi altına alınmıştı. Yaralı çocuklardan Adem Yılmaz da bugün hayatını kaybetti. Yılmaz ailesinin 7 ferdi Ilgın köyünde düzenlenen törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder