banner181

Aç kalan sokak hayvanlarının imdadına zabıta yetişti

01 Şubat 2012 Çarşamba 12:24
Bu haber 1155 kez okundu

İzmit Belediyesi, ağır kış şartlarında aç kalan sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye ekipleri, sokak hayvanlarına yem verdi.    Yoğun kar yağışı ve soğukta yiyecek bulamayan sokak köpeklerinin imdadına İzmit Belediyesi...

Aç kalan sokak hayvanlarının imdadına zabıta yetişti
İzmit Belediyesi, ağır kış şartlarında aç kalan sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye ekipleri, sokak hayvanlarına yem verdi.

    Yoğun kar yağışı ve soğukta yiyecek bulamayan sokak köpeklerinin imdadına İzmit Belediyesi yetişti. Zabıta Müdürlüğü, sokak hayvanları için özel bir ekip oluşturdu. Ekip, şehir merkezi başta olmak üzere ara sokaklar ve şehre yakın bölgelerdeki hayvanlara sürekli yiyecek taşıyor. Zabıta görevlileri, yiyecek bulamayan ve açlıktan ölmek üzere olan bir çok köpeğe müdahalede bulunup karınlarını doyurarak hayatta kalmalarını sağladılar. Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, “Sadece insanlara değil sokaktaki hayvanlara da sahip çıkıyoruz. Çok sayıda köpek dağıttığımız mama ve yiyeceklerle hayatta kaldılar. Bu çalışmamız hava şartları normale dönene kadar devam edecek.” dedi.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder