banner181
banner210

Depremzede TOKİ mağdurları sokağa döküldü

29 Ocak 2012 Pazar 15:27
Bu haber 643 kez okundu

Van'da 4 yıl önce Memur-Sen Sendikası tarafından TOKİ'ye yaptırılan ve yaklaşık 1 ay önce anahtar teslimi yapılan konutların bazılarında sıkıntılar giderilmeyince TOKİ sakinleri sokağa döküldü. Eylem yapan TOKİ sakinleri, yanlarında...

Depremzede TOKİ mağdurları sokağa döküldü
Van'da 4 yıl önce Memur-Sen Sendikası tarafından TOKİ'ye yaptırılan ve yaklaşık 1 ay önce anahtar teslimi yapılan konutların bazılarında sıkıntılar giderilmeyince TOKİ sakinleri sokağa döküldü. Eylem yapan TOKİ sakinleri, yanlarında getirdikleri boş su bidonlarıyla slogan atarak, sorunlarının çözülmesi için Başbakan'dan yardım talebinde bulundu.

    Yaşadığı iki büyük depremle büyük yıkım yaşayan Van'da depremzedelerin yerleştirilmesi için Kurubaş bölgesinde yaptırılan bin 58 konutun teslim edilmesi çalışmaları hızlandırılmıştı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın da talimatıyla tamamlanması istenen konutlar, yüklenici firma tarafından birçok eksikle hak sahiplerine teslim edildi. Büyük umutlarla evlerine yerleşen depremzedeler, özellikle su ve ısınma problemi giderilmeyince tepki gösterdi. Bugün TOKİ'de öğlen saatlerinde bir araya gelen TOKİ mağdurları, Başbakan Erdoğan'dan yardım istedi.

    Ellerindeki boş bidonlarla slogan atarak yürüyen yaklaşık 100 kişi adına, Eğitim-Bir-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Naci Dündar, TOKİ'deki sonrunların çözümü için kendilerine verilen sözlerin tutulmasını istedi. Dündar, "Memur-Sen TOKİ'nin bütün sorunları bir an önce ğiderilmeli. Oradaki insanların mağduriyeti sona erdirilmelidir. Çünkü hiçbir vicdan, kış ortasında soğuğa mahkum edilen insanların vebalini taşıyamaz. Ağır hasarlara, travmalara yol açmış Van depreminin umudu olan TOKİ'de hala sular akmıyor, kaloriferler yanmıyor. Daireler hala inşaat halinde. Başbakan Erdoğan'a sesleniyoruz. Doğrudan makamınıza bağlı bulunan bir kuruluşun yol açtığı bu mağduriyeti bir an önce sona erdirmek için sizin bir emriniz yeterli olacaktır. Bu sorunu ancak siz çözebilirsiniz." dedi.

    Daha sonra TOKİ irtibat bürosuna kadar yürüyen eylemciler, olaysız bir şekilde dağıldı.Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder