banner181
banner210

''Rüyanızda bile göremeyeceğiniz noktalara geleceğini söylemiştik''

30 Ocak 2012 Pazartesi 17:27
Bu haber 788 kez okundu

Cumhurbaşkanı Gül, Arap Birliği'nin Suriye konusunu Birleşmiş Milletler'e taşınması kararıyla ilgili soruları cevapladı.

''Rüyanızda bile göremeyeceğiniz noktalara geleceğini söylemiştik''
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Arap Birliği'nin Suriye konusunu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine taşıma kararını ''kendi bölgesine sahip çıkmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz'' sözleriyle değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Abu Dabi'deki ''Masdar şehri'' ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Gül, Arap Birliği'nin aldığı kararı memnuniytle karşıladığını belirtti ve Suriye yönetiminin işin nereye varacağını görmesi gerektiğinin altını çizdi. Esed yönetimini daha önce de uyardıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, "biz daha önce bu işlerin rüyanızda bile göremeyeceğiniz noktalara geleceğini söylemiştik" dedi. Bir gazetecinin Arap Birliğinin Suriye konusunu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine taşıma konusundaki kararına ilişkin sorusu üzerine, Gül, bu konuda Türkiye'nin Arap Birliğiyle birlikte hareket ettiğini, yakın bir çalışma sürdürdüğünü belirtti.

''Kendi bölgesine sahip çıkmasını büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Genellikle uzaktan başka ülkeler gelip karışıyor bu işlere. Bu sefer bölge ülkeleri kendi bölgesine sahip çıkıyor. Türkiye olarak da biz bunu çok destekliyoruz'' diye konuşan Gül, her şeyin Suriye halkının çıkarına ve mutluluğuna yol açacak şekilde gelişmesini istediğini söyledi.(trt haber)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder