banner181

SUZUKI TÜRKİYE ÜST YÖNETİMİNDE YENİ ATAMALAR

30 Ocak 2012 Pazartesi 15:23
Bu haber 4930 kez okundu

Japon otomotiv devi Suzuki’nin Türkiye distribütörü Suzuki Otomobil Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’nin üst yönetiminde yeni atamalar gerçekleşti. Bu kapsamda Genel Müdürlük görevine Murat Aydın atanırken, Engin Kubilay da Otomobil Satış Müdürlüğü görevine getirildi.

SUZUKI TÜRKİYE ÜST YÖNETİMİNDE  YENİ ATAMALAR
ODTÜ Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra iş hayatına 1992 yılında Fiat Türkiye’de başlayan Murat Aydın, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın süre yönetici olarak görev yaptı. Opel Türkiye’de yaptığı satış müdürlüğü ve pazarlama müdürlüğü görevlerinden sonra General Motors bünyesinde Chevrolet markasının Türkiye pazarında lansmanında Satış ve Pazarlama Müdürü olarak calıştı. Murat Aydın 2009 yılından itibaren Chevrolet Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüttü.

Otomobil Satış Müdürlüğü’ne atanan Engin Kubilay, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İşletme İktisadi Enstitüsü’nde Uluslararası İşletme Programı’nda master yaptı. Farklı sektör deneyimlerine de sahip olan Kubilay, 1994 yılından beri otomotiv sektöründe görev yapıyor. Engin Kubilay 2006 yılından itibaren Opel Türkiye Satış Müdürülüğü görevini yürüttü.

Suzuki Türkiye Murahhas Azası Ali Savcı atamalarla ile ilgili olarak; “otomotiv sektöründe geniş bir deneyime sahip olan Murat Aydın ve Engin Kubilay’ın Suzuki ailesine katılmış olmasından dolayı çok mutluyum. Murat Aydın ve Engin Kubilay’ın Suzuki yönetiminde başarılı işlere imza atacağına inancım tam”dedi.

Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder