banner181

Mağara üstündeki dükkân çöktü, 6 daire ve 2 iş yeri boşaltıldı

30 Ocak 2012 Pazartesi 12:31
Bu haber 1362 kez okundu

Gaziantep’te bir oto tamirhanesinin tabanında meydana gelen çökme sonucu çevrede bulunan 6 daire ve 2 işyeri boşaltıldı. Çökmenin tamirhanenin bir mağara üzerinde olmasından kaynaklandığı belirlendi. olay anında dükkanda kimsenin bulunmaması...

Mağara üstündeki dükkân çöktü, 6 daire ve 2 iş yeri boşaltıldı
Gaziantep’te bir oto tamirhanesinin tabanında meydana gelen çökme sonucu çevrede bulunan 6 daire ve 2 işyeri boşaltıldı. Çökmenin tamirhanenin bir mağara üzerinde olmasından kaynaklandığı belirlendi. olay anında dükkanda kimsenin bulunmaması can kaybını önlerken, iş yerindeki birçok malzeme toprak altında kaldı. Müşteriye ait bir aracın da dükkan içerisinde kaldığı belirtildi.

    Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Çamlıca Mahallesi'nde bulunan bir oto tamir dükkânının tabanında sabah saatlerinde çökme meydana geldi. İşyerini açmak için kepengi kaldırdığında malzemelerinin toprak altında olduğunu gören Ramazan Aksu, belediye ekiplerine haber verdi. Polis ve İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ve belediye görevlilerinin gelmesinin ardından sokak trafiğe kapatıldı. Güvenlik tedbirlerinin alınmasıyla birlikte, çökmenin yaşandığı yerde, 6 daire ve 2 işyeri de tedbir amaçlı olarak boşaltıldı. Sabah saatlerinde geldiği işyerini açtığında karşılaştığı manzaradan dolayı şaşırdığını söyleyen Ramazan Aksu, “Sabah dükkânı açtığımda büyük bir göçük gördüm. Bütün malzemelerimin hepsi mağaraya düşmüştü. İçeride bir de müşteriye ait araç kaldı. Araba da şuan tehlikede. Altı gitgide boşalıyor. Aracın bir an önce kurtarılmasını istiyoruz. Müşteriye de ne diyeceğimizi bilmiyoruz.” dedi.

    15 yıldır çökmenin yaşandığı iş yerinde bulunduğunu ve altında böyle bir mağara bulunduğunu bilmediğini anlatan Aksu, “Eğer bu hafta içi bizim çalıştığımız anda olsaydı, can kaybı olabilirdi. Biz düşmediğimize şükrediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesi sınırları içinde yer alan ve altında mağaraların yer aldığı Delbes Mahallesi’nde de geçtiğimiz günlerde göçük meydana gelmiş, 3 gecekondu yıkılmıştı.
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder