banner181

İngiltere'nin gizli Türkiye planı!

29 Ocak 2012 Pazar 21:42
Bu haber 919 kez okundu

İngiltere’deki Türk politikacı Funda Pepperell, kulislerinde dolaşan iddiaları yazarı olduğu Opsiyon haber’e yazdı. Türkiye ve dünya kamuoyuna bomba etkisi yapacak cinsten.

İngiltere'nin gizli Türkiye planı!
 Opsiyon Haber yazarı Funda Pepperell, isminin açıklanmasını istemeyen İngiltere hükümetinde görevli bir üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı o bilgi şöyle;  İngiltere, Avrupa Birliği'nden kısa süre sonra ayrılarak, tüketim ihtiyacının büyük bölümünü Türkiye'den karşılayacak!
Funda Pepperell'in paylaştığı bilgi şöyle:
İngiltere soğuk ikliminden dolayı, tarım alanında dışa bağımlı olmak zorunda. Bu alandaki ihtiyacını Avrupa Birliği ülkelerinden sağlayan Birleşik Krallık, Avrupa'nın düştüğü krizin daha da büyümesinin külfetini taşımamak için, Türkiye'yi en büyük ticaret ortağı yapmaya hazırlanıyor !
Türk Lirası'nın, İngiliz Sterlin'i karşısındaki zayıflığı Birleşik Krallığın alim gücünü fazlalaştırmakta.
İngiltere Kraliçesi'nin Türkiye ziyaretiyle başlayan bu plan, Muhafazakar partinin koalisyon hükümetiyle, start aldı!
Muhafazakarlar, siyasi anlayışları gereği Kraliçe'ye daha yakın bir parti olarak bilinmektedir!
İngiltere Kraliçesi'nin Türkiye ziyareti çok konuşulmuş ve çok yankı uyandırmıştı. Cumhurbaşkanı Gül'ün iadeyi ziyaretiyle Londra sokakları Türk ve İngiliz bayraklarıyla donatılarak, Londra adeta Kırmızı- beyaza boyanmış, Birleşik Krallık Türkiye'yle ticari evliliğinin temellerini atmıştır. İngiliz yetkili, Türkiye'nin tarihçede Birleşik Krallığın en büyük dostu olduğunu hatırlattı.
Birleşik Krallık ve Türkiye, 1. Dünya savaşından öncesine kadar, askeri ve ticari ortaklıklar içerisinde yüzyıllarca barış içinde güçlerini birleştirmiş iki büyük imparatorluktu.
Birinci Dünya Savaşı'ndan önce Abdülhamit'in siparişi üzerine yapılması, planlanan savaş gemilerinin zamanında yapılmaması üzerine Osmanlı padişahı, İngiltere'yle olan dostluğu rafa kaldırmış, Almanya'nın istediği gemilerin yapılması halinde yeniden 'en iyi arkadaşı olacağını' açıklamıştı. Almanlar, Osmanlı padişahının istediği gemileri yapmış ve Osmanlı'nın, İngilizlerle dostluğunu bitirmiştir.
Tarihsel ruhu yeniden canlandırmak isteyen İngilizlerin bu planı, Türk tarafından da kabul görmekte. Ancak; 'Türk hükümeti, AB 'ye olan inancını henüz kaybetmediği için, İngiltere'nin bazı endişeleri olduğunu, bu endişelerinde zaman içinde aşılacağı', gelen bilgiler arasında.
(Funda Pepperell – opsiyonhaber.com)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder