banner181
banner210

Hem sanat hem ticaret

29 Ocak 2012 Pazar 15:43
Bu haber 1089 kez okundu

Ülkemizde, milyonlarca hayranı olan sanatçıların çoğu aynı zamanda birer patron. Ticarete atılan ünlü isimler her sektörde yer alıyor...

Hem sanat hem ticaret
Türkiye'de kimi sanatçılar gelecek garantisi, kimileri hayallerini gerçekleştirmek, kimileri ise daha çok para kazanmak için ticarete atılıyor. Bu durumda da, hayranı olunan sanatçıların bir anda müşterisi de olunabiliyor... Televizyondan, sinemadan veya şarkılarıyla tanınan, albümleri liste başı olan sanatçılar, çeşitli nedenlerle, sahne arkasında birer turizmci, antikacı, petrolcü, restorancı, yapımcı ya da müteahhitlik yapıyor. Milyonların tanıdığı isimler, hem sanatı hem de ticareti bir arada yürütüyor. İşte bu sanatçılardan bazıları...
Cem Yılmaz: Kardeşi Can Yılmaz ile birlikte 100 bin lira sermayeli CMYLMZ Fikir Sanat Film Yapım adlı bir şirketi bulunuyor.

Tuba Büyüküstün: 'İstron Elektronik Teknolojileri' adlı bir şirketi olan oyuncu, bir saç telinden TIR'a kadar çok çeşitli ağırlıkları tartan hassas teraziler, tartılar, basküller ve kantarları satışa sunuyor.

Tamer Karadağlı: Sanatçının TST Gıda ve Su Sanayi adlı bir şirketi var. Karadağlı ayrıca, Türk Patent Ensitüsü'nden su sektöründe kullanılmak üzere 'Suna' ve 'Artı' markalarını koruma altına aldırdı. Karadağlı'nın ortakları ise Ali Tirkeş (Unilever ve Goodyear pazarlamada çalışmış biri) ve Ufuk Tezer (Yaşar Holding eski CFO'su)...

Nükhet Duru:
New Cat (Yeni Kedi) markasını tescil ettirmek üzere Türk Patent Enstitüsü'ne başvurdu. Bir süre önce kıyafet tasarlamaya başlayan Nükhet Duru, yeni bir koleksiyon hazırlayarak hazırgiyim sektörüne girdi. Duru, Nükhet isminin okunuşuna en yakın İngilizce isim olan New Cat'i kendine marka olarak seçti.

Oktay Kaynarca: Son dönemdeki dizileriyle adından söz ettiren Kaynarca'nın oto yıkama dükkanları var.

Ebru Gündeş: Sanatçı, ağabeyi Cengiz Kumartaşlı ile 'Güntaş Tarım Hayvancılık' firması çatısı altında büyükbaş hayvan yetiştirip, süt üretiyor.

Seray Sever: Kozmetikçi Tekin Acar'la ortaklık yaptı. Sanatçı, Brad Pitt gibi müşterileriyle tanınan ABD'li lüks kişisel bakım ürünleri üreticisi Kiehl's markasının zincirini kurdu.

Muazzez Ersoy: Türk Sanat Müziği'nin önemli sesi Ersoy, büyük bir kebap restoranı işletiyor.

Mustafa Sandal:
Pop müziğin sevilen ismi Mustafa Sandal'ın 'Fikiron Sağlık Ürünleri' adlı bir şirketi var (TAKVİM)
Anahtar Kelimeler
banner193

Yorum Gönder